kolaż2LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LEKCJE TECHNIKI

Z WYKORZYSTANIEM SPRZĘTU ZAKUPIONEGO W RAMACH PROGRAMU

Laboratoria Przyszłości to rządowy program, który realizuje nasza szkoła od grudnia 2021 r. W ramach lekcji TECHNIKI uczniowie klas szóstych wykonali prace wytwórcze z materiałów pochodzących z recyklingu. Uczniowie dzięki zajęciom praktycznym doskonalą swoje zdolności manualne oraz nabywają doświadczenia w pracy z narzędziami. Dzięki środkom z #LaboratoriaPrzyszłości szkoła zakupiła między innymi bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, które wykorzystano przy wykonaniu modeli swoich pokoi. Prace uczniów można zobaczyć na wystawce w sali P2.
Zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej szkoły i będzie wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych - do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

kolaż2Spotkanie Polsko-Rumuńskie

W czwartek 20 października 2022 r.  gościliśmy w naszej szkole delegację z miasta Syhot Marmaroski w Rumunii, która odwiedziła nasze miasto z uwagi na czwartą rocznicę podpisania umowy partnerskiej z Nysą.
Wspólnie z Burmistrzem miasta Syhot Marmaroski oraz Wiceburmistrzem Nysy Markiem Rymarzem rozmawialiśmy o możliwościach podjęcia współpracy pomiędzy naszymi szkołami. 
Przedstawiliśmy także koncepcję pracy Szkoły Podstawowej nr 3 oraz jej zaplecze dydaktyczne i sportowo-rekreacyjne. Nasi goście mogli obejrzeć m.in. pracownie powstałe w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości oraz uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach tego projektu.  Liczymy, że to spotkanie było pierwszym  krokiem do rozpoczęcia współpracy pomiędzy naszymi szkołami.

309586140 521297780006367 8501794997771767624 n 2Europejski Tydzień Kodowania
 
W środę 12 października w naszej szkole uczniowie klasy 8c przybliżyli całej społeczności szkolnej techniki programowania, a cała inicjatywa odbywała się pod hasłem #CodeWeek. EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Dlatego nie zabrakło robotów Dash, Photon czy klocków lego WeDo. Można było zagrać w gry edukacyjne wykorzystując podłogę interaktywną czy zrobić zdjęcie na przygotowanej ściance z green screen. Takie inicjatywy to świetne okazje, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Jesteśmy szkołą, która dba o to, aby nowoczesny sprzęt uatrakcyjniał zajęcia uczniom i pozwalał rozwijać ich zainteresowania, dlatego zawsze bardzo chętnie uczestniczymy w takich inicjatywach jak Code Week.
Część sprzętu wykorzystania do inicjatywy pod hasłem #CodeWeek została zakupiona w ramach #LaboratoriówPrzyszłości

VR1VR - WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ 

W ramach zajęć świetlicowych pan Tomek Hilenbrand przygotował niesamowite zajęcia z użyciem googli VR. Rzeczywistość wirtualna czyli obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może on reprezentować zarówno elementy świata realnego (symulacje komputerowe), jak i zupełnie fikcyjnego (gry komputerowe science-fiction). Świetliki mogły nurkować z rekinami, podziwiać nocne niebo w Australii , spacerować po lesie deszczowymoraz odwiedzić Dubaj. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia. Szczególnie nurkowanie z rekinami...

dntwe5Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W piątek 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy wydarzenie ph. „Dzień Nowych Technologii w Edukacji” zainicjowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, którego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.
W tym dniu na wszystkich lekcjach zastosowano, szeroko rozumiane, nowe technologie oraz przeprowadzono pogadanki na temat pozytywnych aspektów technologii informatycznych, jak i zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Obecnie dużym problemem młodych ludzi jest hejt, który jest zjawiskiem powszechnym w wirtualnym świecie, a jednocześnie bardzo niepożądanym i wpływającym negatywnie na użytkowników Internetu. Dlatego ważne jest, by przy każdej okazji uświadamiać i edukować młodzież.

geog1Niesamowity świat na wyciągnięcie ręki...
W pierwszym etap realizacji programu "Laboratoria Przyszłości", zakupiono m.in. 16 sztuk okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jako piersi mogli je przetestować uczniowie klasy 8b. Lekcja geografii zamieniła się w podróż po najdalszych zakatkach świata.  Wraz z nauczycielem geografii, panem Tomaszem Hilenbrandem, nasi uczniowie przemierzali zatłoczone ulice Nowego Jorku, spacerowali po Wielkim Murze Chińskim oraz mieli okazję poczuć się jak prawdziwi astronauci i polecieć na Czerwoną Planetę...

logo LP

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Nasza szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości"

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe

 instaling logo male

logo na stronę

logo LP

Social Uczelnie Szkolom kl 7 8 logo

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat