Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Certyfikat dla szkoły za przyłączenie się do EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, akcji promującej programowanie i umiejętności cyfrowe.

 

Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej

W ubiegłą sobotę odbył się w Grodkowie Opolski Bieg Belfra dla Niepodległej organizowany przez Opolskiego Kuratora Oświaty, który zresztą osobiście brał w nim czynny udział. Impreza organizowana była pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Wojewody Opolskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowała Pani Monika Baj.

Gratulujemy!!

Więcej…

 

„Trójka KODUJE” w ramach EU Code Week 2018

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. CodeWeek to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

Więcej…

 

„Czerwony Kapturek” w BIBLIOTECE

Dnia 24.10.2018r. na zaproszenie pani mgr Violetty Hirszfeld–Wodeckiej w RZPWE Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie uczniowie klasy 3b z naszej szkoły wzięli udział w lekcji bibliotecznej – „Biblioteka jakiej nie znamy”, a następnie zaprezentowali przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

Więcej…

 

Biskup w szkole - bp ordynariusz Andrzej Czaja

Dla niektórych może pojawić się pytanie: Biskup w szkole? Tak w naszych szkolnych progach gościliśmy bp ordynariusza Andrzeja Czaje. Ks bp w ramach wizytacji w parafii Św. Jana Chrzciciela i św. Mikołaja bardzo chciał odwiedzić naszą szkole słysząc o niej bardzo dobre opinie. Oczywiście się nie zdziwił w progach szkolnych przywitały tak zacnego gościa dzieci z klasy 2a wraz z Paniami  Dyrektorkami oraz Katechetkami.

Więcej…

 

Gra miejska „Polska Niepodległa – historia na ulicach Nysy”

W piątek 19 października na miejskich placach i ulicach zaroiło się od młodych ludzi, którzy z kartkami w dłoniach i ciekawością w oczach rozwiązywali zagadki związane z historią naszego miasta i naszego kraju. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie zorganizowała grę miejską zatytułowaną „Polska Niepodległa”. W ten niecodzienny sposób uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Drużyny ze szkół podstawowych musiały wykazać się wiedzą o historii kraju, umiejętnością pracy zespołowej, refleksem i… technikami skutecznej perswazji.

Więcej…

 

Stypendyści Marszałka Województwa Opolskiego „Wspieramy najlepszych”

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły Nikola Woźniak oraz Mateusz Jończy uzyskało stypendia Marszałka Województwa Opolskiego „Wspieramy najlepszych”. W środę 17 października br.  podczas uroczystości w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły odebrali dyplomy stypendialne.

Gratulujemy!!!

Więcej…

 

Gra miejska „Polska Niepodległa – historia na ulicach Nysy”

W piątek 19 października odbędzie się gra miejska, w której aktywnie będą uczestniczyły nyskie szkoły podstawowe. Reprezentacje szkół zmierzą się z zadaniami o tematyce niepodległościowej.

Zapraszamy i trzymamy kciuki!

 

 

Interaktywny pokaz eksperymentów pt. "Wściekły azot"

9 października 2018r. uczniowie klas 7, 8 SP3 w Nysie uczestniczyli w interaktywnym pokazie eksperymentów, zatytułowanym "Wściekły azot".  Program przygotował   i  zaprezentował  pan Mateusz Stocki.
Ten pasjonat nauk przyrodniczych jest twórcą systemów pokazów eksperymentów oraz filmów edukacyjnych dla szkół. Od kilu lat prowadzi na terenie całej Polski warsztaty i wykłady popularnonaukowe.
Pokazy w wykonaniu Mateusza Stockiego to zaproszenie każdego uczestnika w podróż po krainie eksperymentów mieniącej się kolorami tęczy i wypełnionej różnymi dźwiękami, a także zwrócenie uwagi na obecność nauki w życiu człowieka. Spotkania z nim uczą jak wykorzystywać zdobytą wiedzę i rozbudzają zainteresowanie każdego młodego człowieka naukami przyrodniczym.

Więcej…

 

Pasowanie pierwszoklasistów

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w Naszej Szkole było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów.
Dnia 12 października 2018r. - 79 uczniów klas pierwszych szczególnie przeżywało ten dzień.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Maria Wiercigroch dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówiła p. dyrektor dotykając ołówkiem jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci.

Więcej…

 

Pani Lucyna Furdykoń nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2018

 

W dniu 9 października 2018 roku w pięknych salach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania Konkursu „Nauczyciel Roku 2018”. Spośród wszystkich pedagogów w Polsce tylko trzynastu otrzymało nominację do tego zaszczytnego tytułu. Wśród nich jest pani Lucyna Furdykoń, nauczycielka naszej szkoły! Pani Lucyna to pedagog uwielbiany przez dzieci i ceniony przez rodziców. Zawsze uśmiechnięta, pomocna, pełna energii i młodzieńczego zapału, jest jednym z filarów naszej szkoły. Zainicjowała wiele działań i akcji służących dzieciom i edukacji. Już w 1996 roku – jako pierwsza w Polsce podjęła udaną próbę nauczania dziecka niewidomego w szkole masowej. Obecnie również pracuje z  uczniem słabowidzącym. Była inicjatorką powstania w szkole Małego Samorządu. Realizuje innowacje pedagogiczne. Podejmuje wiele działań na rzecz tolerancji i zrozumienia między pokoleniami, a także między ludźmi o różnym statusie społecznym.

Podczas uroczystości w Warszawie uhonorowano również naszą placówkę, przyznając jej tytuł „Szkoły na medal”.

Więcej…

 

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 8 października w Nyskim Domu Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których uhonorowano Nagrodami Burmistrza Nysy wyróżniających się w swej pracy nauczycieli oraz wręczono Stypendia Burmistrza Nysy uczniom – laureatom konkursów przedmiotowych oraz zwycięzcom w zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Więcej…

 

"Nauczyciel na medal”

W „NTO” ruszyła II edycja plebiscytu "Nauczyciel na medal”. Głosowanie dotyczy pedagogów, którzy zjednują sobie uczniów cierpliwością, uprzejmością i serdecznością. Nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy. Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III została nominowana pani Agnieszka Siwy, natomiast w kategorii klas IV-VIII nominację otrzymała pani Wioletta Zatylna.

Nasza szkoła powalczyć może o tytuł „Szkoły Roku” w tym samym plebiscycie.

Jeżeli uważacie, że warto oddać swój głos na nasze nauczycielki lub naszą szkołę, zajrzyjcie na stronę nto.pl/nauczyciel

Głosować można za pomocą SMS-ów.

 

pani Agnieszka Siwy - głosuj

pani Woletta Zatylna  - głosuj

Szkoła Roku - głosuj

Więcej…

 

Uczennice z klasy III a wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata do Massa Carrara we Włoszech

29.09 odbyły się Mistrzostwa Polski kickboxingu organizacji ICO w Sulejówku. Wielki sukces odniosły uczennice naszej szkoły, które chodzą do klasy III a. Chodzi o Kalinę Kierpacz oraz Oliwia Kuzubską, które  brały udział w dwóch konkurencjach, w walkach przerywanych semi-contact oraz kalki (walki na miękkie pałki). Kalina zdobyła 2 miejsce w walkach semi-contact oraz 2 miejsce w kalaki. Oliwia Kozubska zdobyła 1 miejsce w walkach semi-contact oraz 3 miejsce w kalaki.

Zdobywając medale na mistrzostwach Polski Kalina Kierpacz i Oliwia Kozubska zakwalifikowały się do reprezentacji Polski w kickboxingu i 30 października wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata do Massa Carrara we Włoszech.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy im sukcesów we Włoszech.

Więcej…

 

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z przedstawicielami Fundacji Pro-Lege w Opolu, Kuratorium Oświaty, Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu rozstrzygnęli XVI edycję konkursu plastycznego pt. "Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek 5 października w naszej szkole.

Więcej…

 

I Ogólnopolski Kongres Edukacji Przyszłości

SP3 w Nysie jako jedyna z Opolszczyzny nominowana w konkursie Laur Michała Anioła

3 października pani Maria Wiercigroch dyrektor Szkoły Podstawowej nr3 w Nysie wraz z  panią wicedyrektor Agnieszką Kret oraz panią Moniką Baj wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród Laur Michała Anioła połączonej z I Ogólnopolskim Kongresem Edukacji Przyszłości.

Konkurs Laur Michała Anioła jest organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie  nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii stosowanych przez szkoły i placówki oświatowe w całym kraju.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie – jako jedyna z Opolszczyzny - znalazła się wśród 49 szkół i placówek oświatowych z całej Polski nominowanych w konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------