Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Gra miejska „Polska Niepodległa – historia na ulicach Nysy”

W piątek 19 października odbędzie się gra miejska, w której aktywnie będą uczestniczyły nyskie szkoły podstawowe. Reprezentacje szkół zmierzą się z zadaniami o tematyce niepodległościowej.

Zapraszamy i trzymamy kciuki!

 

 

Interaktywny pokaz eksperymentów pt. "Wściekły azot"

9 października 2018r. uczniowie klas 7, 8 SP3 w Nysie uczestniczyli w interaktywnym pokazie eksperymentów, zatytułowanym "Wściekły azot".  Program przygotował   i  zaprezentował  pan Mateusz Stocki.
Ten pasjonat nauk przyrodniczych jest twórcą systemów pokazów eksperymentów oraz filmów edukacyjnych dla szkół. Od kilu lat prowadzi na terenie całej Polski warsztaty i wykłady popularnonaukowe.
Pokazy w wykonaniu Mateusza Stockiego to zaproszenie każdego uczestnika w podróż po krainie eksperymentów mieniącej się kolorami tęczy i wypełnionej różnymi dźwiękami, a także zwrócenie uwagi na obecność nauki w życiu człowieka. Spotkania z nim uczą jak wykorzystywać zdobytą wiedzę i rozbudzają zainteresowanie każdego młodego człowieka naukami przyrodniczym.

Więcej…

 

Pasowanie pierwszoklasistów

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w Naszej Szkole było przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych kolegów.
Dnia 12 października 2018r. - 79 uczniów klas pierwszych szczególnie przeżywało ten dzień.
Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Maria Wiercigroch dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówiła p. dyrektor dotykając ołówkiem jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci.

Więcej…

 

Pani Lucyna Furdykoń nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2018

 

W dniu 9 października 2018 roku w pięknych salach Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania Konkursu „Nauczyciel Roku 2018”. Spośród wszystkich pedagogów w Polsce tylko trzynastu otrzymało nominację do tego zaszczytnego tytułu. Wśród nich jest pani Lucyna Furdykoń, nauczycielka naszej szkoły! Pani Lucyna to pedagog uwielbiany przez dzieci i ceniony przez rodziców. Zawsze uśmiechnięta, pomocna, pełna energii i młodzieńczego zapału, jest jednym z filarów naszej szkoły. Zainicjowała wiele działań i akcji służących dzieciom i edukacji. Już w 1996 roku – jako pierwsza w Polsce podjęła udaną próbę nauczania dziecka niewidomego w szkole masowej. Obecnie również pracuje z  uczniem słabowidzącym. Była inicjatorką powstania w szkole Małego Samorządu. Realizuje innowacje pedagogiczne. Podejmuje wiele działań na rzecz tolerancji i zrozumienia między pokoleniami, a także między ludźmi o różnym statusie społecznym.

Podczas uroczystości w Warszawie uhonorowano również naszą placówkę, przyznając jej tytuł „Szkoły na medal”.

Więcej…

 

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

W poniedziałek 8 października w Nyskim Domu Kultury odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których uhonorowano Nagrodami Burmistrza Nysy wyróżniających się w swej pracy nauczycieli oraz wręczono Stypendia Burmistrza Nysy uczniom – laureatom konkursów przedmiotowych oraz zwycięzcom w zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

Więcej…

 

"Nauczyciel na medal”

W „NTO” ruszyła II edycja plebiscytu "Nauczyciel na medal”. Głosowanie dotyczy pedagogów, którzy zjednują sobie uczniów cierpliwością, uprzejmością i serdecznością. Nauczycieli z pasją, którzy swoją pracą wychodzą poza ustalone w etacie ramy. Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III została nominowana pani Agnieszka Siwy, natomiast w kategorii klas IV-VIII nominację otrzymała pani Wioletta Zatylna.

Nasza szkoła powalczyć może o tytuł „Szkoły Roku” w tym samym plebiscycie.

Jeżeli uważacie, że warto oddać swój głos na nasze nauczycielki lub naszą szkołę, zajrzyjcie na stronę nto.pl/nauczyciel

Głosować można za pomocą SMS-ów.

 

pani Agnieszka Siwy - głosuj

pani Woletta Zatylna  - głosuj

Szkoła Roku - głosuj

Więcej…

 

Uczennice z klasy III a wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata do Massa Carrara we Włoszech

29.09 odbyły się Mistrzostwa Polski kickboxingu organizacji ICO w Sulejówku. Wielki sukces odniosły uczennice naszej szkoły, które chodzą do klasy III a. Chodzi o Kalinę Kierpacz oraz Oliwia Kuzubską, które  brały udział w dwóch konkurencjach, w walkach przerywanych semi-contact oraz kalki (walki na miękkie pałki). Kalina zdobyła 2 miejsce w walkach semi-contact oraz 2 miejsce w kalaki. Oliwia Kozubska zdobyła 1 miejsce w walkach semi-contact oraz 3 miejsce w kalaki.

Zdobywając medale na mistrzostwach Polski Kalina Kierpacz i Oliwia Kozubska zakwalifikowały się do reprezentacji Polski w kickboxingu i 30 października wyjeżdżają na Mistrzostwa Świata do Massa Carrara we Włoszech.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy im sukcesów we Włoszech.

Więcej…

 

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z przedstawicielami Fundacji Pro-Lege w Opolu, Kuratorium Oświaty, Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu rozstrzygnęli XVI edycję konkursu plastycznego pt. "Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek 5 października w naszej szkole.

Więcej…

 

I Ogólnopolski Kongres Edukacji Przyszłości

SP3 w Nysie jako jedyna z Opolszczyzny nominowana w konkursie Laur Michała Anioła

3 października pani Maria Wiercigroch dyrektor Szkoły Podstawowej nr3 w Nysie wraz z  panią wicedyrektor Agnieszką Kret oraz panią Moniką Baj wzięły udział w uroczystej gali wręczenia nagród Laur Michała Anioła połączonej z I Ogólnopolskim Kongresem Edukacji Przyszłości.

Konkurs Laur Michała Anioła jest organizowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Targi Kielce. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie  nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii stosowanych przez szkoły i placówki oświatowe w całym kraju.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie – jako jedyna z Opolszczyzny - znalazła się wśród 49 szkół i placówek oświatowych z całej Polski nominowanych w konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Więcej…

 

Zdjęcie statuetki IDOLGłosowanie ogólnopolskie IDOL 2018

Nasza szkoła została nominowana do ogólnopolskiego konkursu IDOL 2018 organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych w kategorii PLACÓWKA OŚWIATOWA, czyli dla podmiotu zajmującego się edukacją, dla którego nauczanie niewidomych i słabowidzących jest ważnym elementem procesu kształcenia uczniów.

Jeżeli UWAŻACIE, że nasza placówka spełnia te kryteria, to prosimy o GŁOSY :)

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego: http://idol.szansadlaniewidomych.org/vote/101

Głosować można do 9 października 2018r.

Więcej…

 

Sejm Dzieci i Młodzieży

W zeszłym roku szkolnym dwie nasze uczennice, Klaudia Gontarz i Aleksandra Łuszcz, pod kierunkiem pana Krzysztofa Wilka, zakwalifikowały się na Sejm Dzieci i Młodzieży. Jego posiedzenie miało się odbyć w czerwcu, ale zostało przełożone.  Doszło do niego w dniach 26.09. - 27.09.2018. Wtedy dziewczyny, wraz ze swoim nauczycielem, były w Warszawie i wzięły udział w posiedzeniu XXIV Sesji SDiM, która była pod hasłem „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

Nasze dziewczyny wchodziły w skład piętnastoosobowej grupy reprezentującej nasze województwo. Żeby się w niej znaleźć musiały przeprowadzić kampanię wyborczą dowolnego posła Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku. Zrobiły to tak dobrze, że nie tylko zakwalifikowały się, ale zajęły pierwsze miejsce w województwie pokonując starszych od siebie uczniów ze szkół średnich i gimnazjalnych.

Więcej…

 

„Trójkowe spotkania z książką” nagrodzone w konkursie na projekt edukacyjny pt. „Promujemy czytelnictwo w szkole".

Celem konkursu jest upowszechnienie wartościowych projektów edukacyjnych popularyzujących czytelnictwo dzieci i młodzieży.

We wtorek 25 września 2018r. podczas V Opolskiej Sesji Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych, pani Dorota Chęcińska odebrała dyplom oraz nagrodę w konkursie  na projekt edukacyjny pt. „Promujemy czytelnictwo w szkole”.

Więcej…

 

http://www.glos.pl/sites/default/files/images/2018_NR_logo.pngNominacja do tytułu Nauczyciel Roku 2018

Dzisiaj dotarła do nas miła informacja,

że nasza nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - pani Lucyna Furdykoń, została nominowana w konkursie NAUCZYCIEL ROKU 2018!

Konkurs został ogłoszony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz wydawnictwo Głos Nauczyciela. Ten tytuł przyznawany jest najlepszym z najlepszych! Nauczycielom, którzy dla swoich uczniów są przewodnikami po otaczającej nas rzeczywistości, są autorytetami dla młodzieży, a nierzadko i dla całych lokalnych środowisk.

Pani Lucyna, jako jedna z trzynastu nauczycieli będzie uczestniczyć w Gali Finałowej, która odbędzie się 9 października 2018r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Gratulujemy pani Lucynie i życzymy zdobycia tytułu NAUCZYCIELA ROKU 2018!

Więcej…

 

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018

"Bóbr" to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego "Kangur". Konkurs "Bóbr" jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Udział w Konkursie nie jest związany z żadna opłatą, w przyszłości jednak nie wyklucza się wprowadzenia opłat na wzór innych konkursów, takich jak "Kangur".

Więcej…

 

Nominacja w Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została nominowana w Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu filmu na temat: Kreatywna i Innowacyjna Szkoła. A o to nasze dzieło:

Więcej…

 

"Po latach tułaczki, ci którzy przeżyli,
znękani sterani do Polski wrócili.
Żyją tak, jak kiedyś pośród nas Polaków,
szacunkiem otoczmy - Braci Sybiraków"

DZIEŃ SYBIRAKA

Uczniowie naszej szkoły jak co roku bardzo aktywnie włączyli się w obchody 79 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku, a także upamiętnienie Polaków wywiezionych na Sybir, którzy tego dnia obchodzą swoje święto.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------