Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Zdjęcie statuetki IDOLGłosowanie ogólnopolskie IDOL 2018

Nasza szkoła została nominowana do ogólnopolskiego konkursu IDOL 2018 organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych w kategorii PLACÓWKA OŚWIATOWA, czyli dla podmiotu zajmującego się edukacją, dla którego nauczanie niewidomych i słabowidzących jest ważnym elementem procesu kształcenia uczniów.

Jeżeli UWAŻACIE, że nasza placówka spełnia te kryteria, to prosimy o GŁOSY :)

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego: http://idol.szansadlaniewidomych.org/vote/101

Głosować można do 9 października 2018r.

Więcej…

 

Sejm Dzieci i Młodzieży

W zeszłym roku szkolnym dwie nasze uczennice, Klaudia Gontarz i Aleksandra Łuszcz, pod kierunkiem pana Krzysztofa Wilka, zakwalifikowały się na Sejm Dzieci i Młodzieży. Jego posiedzenie miało się odbyć w czerwcu, ale zostało przełożone.  Doszło do niego w dniach 26.09. - 27.09.2018. Wtedy dziewczyny, wraz ze swoim nauczycielem, były w Warszawie i wzięły udział w posiedzeniu XXIV Sesji SDiM, która była pod hasłem „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”.

Nasze dziewczyny wchodziły w skład piętnastoosobowej grupy reprezentującej nasze województwo. Żeby się w niej znaleźć musiały przeprowadzić kampanię wyborczą dowolnego posła Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku. Zrobiły to tak dobrze, że nie tylko zakwalifikowały się, ale zajęły pierwsze miejsce w województwie pokonując starszych od siebie uczniów ze szkół średnich i gimnazjalnych.

Więcej…

 

„Trójkowe spotkania z książką” nagrodzone w konkursie na projekt edukacyjny pt. „Promujemy czytelnictwo w szkole".

Celem konkursu jest upowszechnienie wartościowych projektów edukacyjnych popularyzujących czytelnictwo dzieci i młodzieży.

We wtorek 25 września 2018r. podczas V Opolskiej Sesji Nauczycieli Bibliotek Szkolnych i Pedagogicznych, pani Dorota Chęcińska odebrała dyplom oraz nagrodę w konkursie  na projekt edukacyjny pt. „Promujemy czytelnictwo w szkole”.

Więcej…

 

http://www.glos.pl/sites/default/files/images/2018_NR_logo.pngNominacja do tytułu Nauczyciel Roku 2018

Dzisiaj dotarła do nas miła informacja,

że nasza nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej - pani Lucyna Furdykoń, została nominowana w konkursie NAUCZYCIEL ROKU 2018!

Konkurs został ogłoszony przez Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz wydawnictwo Głos Nauczyciela. Ten tytuł przyznawany jest najlepszym z najlepszych! Nauczycielom, którzy dla swoich uczniów są przewodnikami po otaczającej nas rzeczywistości, są autorytetami dla młodzieży, a nierzadko i dla całych lokalnych środowisk.

Pani Lucyna, jako jedna z trzynastu nauczycieli będzie uczestniczyć w Gali Finałowej, która odbędzie się 9 października 2018r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Gratulujemy pani Lucynie i życzymy zdobycia tytułu NAUCZYCIELA ROKU 2018!

Więcej…

 

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2018

"Bóbr" to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem http://www.bebras.org/ znajduje się strona Konkursu Bebras. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego "Kangur". Konkurs "Bóbr" jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół. Udział w Konkursie nie jest związany z żadna opłatą, w przyszłości jednak nie wyklucza się wprowadzenia opłat na wzór innych konkursów, takich jak "Kangur".

Więcej…

 

Nominacja w Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła została nominowana w Konkursie Laur Michała Anioła w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.
Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu filmu na temat: Kreatywna i Innowacyjna Szkoła. A o to nasze dzieło:

Więcej…

 

"Po latach tułaczki, ci którzy przeżyli,
znękani sterani do Polski wrócili.
Żyją tak, jak kiedyś pośród nas Polaków,
szacunkiem otoczmy - Braci Sybiraków"

DZIEŃ SYBIRAKA

Uczniowie naszej szkoły jak co roku bardzo aktywnie włączyli się w obchody 79 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku, a także upamiętnienie Polaków wywiezionych na Sybir, którzy tego dnia obchodzą swoje święto.

Więcej…

 

Podobny obrazKonkurs wpłat na fundusz Rady Rodziców

1.    Konkurs skierowany jest do wszystkich Uczniów Szkoły, ich Rodziców i Opiekunów. Do konkursu przystępują poszczególne klasy 0-8 wpłacając pieniądze.

2.    Celem konkursu jest zachęcenie Rodziców i Uczniów do przekazywania dobrowolnych wpłat na fundusz Rady Rodziców.

3.    Konkurs polega na zebraniu w poszczególnych klasach środków pieniężnych i przekazanie ich na fundusz Rady Rodziców. Wyliczeniu będzie podlegać kwota zebranych środków na jednego ucznia w danej klasie (suma wpłat/liczbę uczniów w klasie) oraz ilość wpłat w stosunku do liczby uczniów.

Więcej…

 

https://akademiapuchatka.pl/wp-content/themes/akademia_puchatka_wp-3/dist/images/logo.png

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” będzie realizowany w roku szkolnym 2018/2019 w klasach I.

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Szkolnym koordynatorem programu jest p. Dorota Chęcińska.

Więcej informacji na stronie organizatora (zobacz)

 

http://rcre.opolskie.pl/wp-content/uploads/sites/3/2018/04/Logo-herb-1140x311.jpgKonkursu na temat niepodległości Polski i samorządności w regionie

Dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu ma przyjemność zaprosić uczniów opolskich szkół wszystkich typów do wzięcia udziału w organizowanym Konkursie na temat niepodległości Polski i samorządności w regionie.

Celem Konkursu jest uwrażliwienie uczniów na zagadnienia związane z odzyskaniem niepodległości Polski oraz przełamywanie stereotypów myślenia o samorządności.Konkurs adresowany jest do uczniów zamieszkałych i uczęszczających do szkoły na terenie Województwa Opolskiego reprezentowanych przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Więcej…

 

XIV NYSKI FESTIWAL NAUKI

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA W NYSIE serdecznie zaprasza na XIV NYSKI FESTIWAL NAUKI, który odbędzie się 26-27 września 2018r.

Nyski Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem o charakterze popularno-naukowym. Festiwal jest imprezą cykliczną, organizowaną we wrześniu w czasie ogłoszonego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ogólnopolskiego Dnia Nauki. Nyski Festiwal Nauki jest skierowany w szczególności do ludzi młodych, którzy w niedługim czasie staną przed wyborem dotyczącym kierunku dalszego kształcenia. Uczestnictwo w nim ma na celu zachęcenie ich do kontynuowania nauki na poziomie szkół wyższych.

Więcej…

 

Znalezione obrazy dla zapytania Konkurs plastyczno – literaci pt. „Opolska mama ma moc”Konkurs plastyczno-literaci „Opolska mama ma moc”

Zarząd Województwa Opolskiego realizując program Opolskie dla Rodziny ogłosił konkurs plastyczno-literaci „Opolska mama ma moc”, który ma na celu pogłębianie świadomości dzieci i młodzieży na temat wartości i roli rodziny w życiu człowieka.

Przewidziano cztery kategorie konkursowe:

1. Plakat „Moja mama ma moc” dla uczniów klas I, II, III
2. Mapa „Odkrywam z rodziną Opolszczyznę – mój region”:
– podkategoria dla uczniów klas: I, II, III, IV
– podkategoria dla uczniów klas: V,VI, VII, VIII
3. Wiersz „Uśmiech dziecka” dla uczniów klas: IV, V, VI, VII, VIII
4. Opowiadanie „Śmiejemy się w naszej rodzinie” dla uczniów klas: IV, V, VI, VII, VIII

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępny jest na stronie opolskie.pl w zakładce „ogłoszenia” (zobacz).

Więcej…

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września w naszej szkole znowu zabrzmiał szkolny dzwonek. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 tym razem odbyło się w dwóch turach. Jako pierwsze spotkały się klasy IV-VIII. Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych na uroczystość uczniów, rodziców i nauczycieli. O godz. 9.00 nowy rok szkolny rozpoczęli uczniowie klas młodszych. Wyjątkowo serdecznie powitano najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy dopiero rozpoczynają swoją szkolną przygodę.

Więcej…

 

Zdjęcie statuetki IDOLI miejsca w konkursie IDOL 2018 w kategorii - PLACÓWKA OŚWIATOWA

Cieszymy się bardzo, ponieważ w czwartek 30 sierpnia 2018r. podczas konferencji: „Opole-miasto przyjazne dla niewidomych w ramach REHA for the Blind in Poland” pani dyrektor Maria Wiercigroch odebrała z rąk prezesa Fundacji Szansa dla Niewidomych - pana Marka Kalbarczyka,

dyplom za zajęcie  I miejsca w konkursie IDOL 2018 w kategorii - PLACÓWKA OŚWIATOWA – podmiot zajmujący się edukacją, dla której nauczanie niewidomych i słabowidzących jest ważnym elementem procesu kształcenia uczniów.

Więcej…

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców na

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019,

które odbędzie się 3 września 2018r. na sali gimnastycznej w dwóch grupach:

o godz. 8.00 - klasy IV - VIII

o godz. 10.00 - klasy I - III

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W NYSIE

NA ROK SZKOLNY 2018/2019 (pobierz)

 

~~WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW~~

 

 

--------------------------------------------------------------------------------