Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

DZIEŃ PATRONA 2020

„Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. Coś z tego zawsze się stanie.” Tymi słowami Janusz Korczak zwracał się do swoich wychowanków, kiedy chciał ich zmotywować do działania, a w związku z tym, że od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy w naszej szkole obchody Dni Patrona, w tym roku niestety tylko zdalnie, chcielibyśmy zaprosić Was, nasi Drodzy Uczniowie, do wspólnego świętowania.

Zaczynamy od teraz…

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

„Janusz Korczak- przyjaciel dzieci”

Motywem pracy jest życie i twórczość Janusza Korczaka.

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 4-8

„Prawa dziecka oczami Janusza Korczaka”

Temat pracy konkursowej powinien obejmować wybrany aspekt praw dziecka, zapisany w Konwencji o prawach dziecka: prawo do wychowania w rodzinie, adopcji, oświaty i nauki, kultury, wypoczynku, rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, ochrony przed wyzyskiem i poniżającym traktowaniem, prywatności, równości, życia bez przemocy oraz poszanowania godności.

Każdy uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę. Technika dowolna. Prace konkursowe należy wstawiać jako komentarz do 5.06.2020r. pod postem na fb. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 8.06.2020r., a laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.

 

 

 

UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!!!

nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie nyskim

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie nyskim będzie prowadzona przy pomocy systemu elektronicznego. Nabór wspomagany takim systemem daje znacznie większy komfort przy wyborze szkoły i oczekiwaniu na wyniki przyjęć.

Podanie o przyjęcie do szkoły dostępne będzie od 15.06.2020r. do 10.07.2020r. po zalogowaniu na stronie:

https://nabor.pcss.pl/nysa

Poniżej znajdziesz potrzebne informacje pomocne w wyborze szkoły:

- oferta edukacyjna Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych (Rolnik) - zobacz

- oferta edukacyjna I Liceum Ogólnokształcące Carolinum w Nysie - (zobacz)

- oferta edukacyjna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie - (zobacz)

- oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie - (zobacz)

- oferta edukacyjna Liceum Sztuk Plastycznych w Nysie - (zobacz)

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

Jeden z wielu wspaniałych cytatów naszego Patrona mówi, że: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. I właśnie dlatego chcemy Wam przynieść chwilę radości i uśmiechu na twarzy z okazji Dnia Dziecka – zadedykować krótki film.

Jako dorośli już ludzie chcemy podzielić się z Wami – naszymi dziecięcymi chwilami uchwyconymi w różnych czasach, sytuacjach i pozach. Naprawdę – MY też byliśmy dziećmi, a i teraz nimi jesteśmy dla naszych rodziców.

Z okazji DNIA DZIECKA życzymy Wam wiele radości i kreatywności, dążenia do pełnej realizacji Waszych marzeń oraz wspaniałych przyjaciół. Kierujcie się dobrocią, bezinteresownością, szacunkiem dla innych, miłością do najbliższych, bo to najlepsze lekarstwa w zglobalizowanym i wciąż pędzącym świecie.

(zobacz film)


 

 

 

Projekt „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego"

Informujemy, że od 7 maja 2020r.  w ramach porozumienia między Gminą Nysa a szkołą, sześcioro naszych uczniów korzysta z użyczenia sprzętu sfinansowanego przez Fundusz Europejski w ramach Projektu „Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego".

 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/KONKURSY/ose.jpgOgólnopolski Konkurs #OSEWyzwanie!

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Dotarła już do nas nagroda, którą jest mobilna pracownia multimedialna, składająca się z 16 laptopów i darmowego internetu. Szkoła zakupiła nowe stoły i powstała piękna  szkolna pracownia dla uczniów klas I-III, gdzie będą prowadzone cyfrowe lekcje, a uczniowie będą bezpiecznie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

W ramach tego konkursu dwóch nauczycieli z naszej szkoły zgłoszonych zostało do udziału w inicjatywie „Szukamy Supernauczycieli OSEhero – bohaterów nowych technologii w szkole”. OSEhero to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Osehero jako element programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest realizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.

Do grona OSEhero dołączyły:

pani Agnieszka Kret (zobacz)

pani Małgorzata Kulpa (zobacz)

Więcej na stronie organizatora: https://osehero.pl/oseheroes/5

Bardzo cieszymy się z takich SUKCESÓW i czekamy na kolejne sukcesy SP3!!!

Uczniowie klas I-III! Nowa pracownia komputerowa, gotowa czeka na WAS :)

Więcej…

 

Majowe święta – dni, o których należy pamiętać

W tym roku Majowe święta obchodzimy inaczej niż co roku. Ze względu na pandemię nie będzie miejskich uroczystości i szkolnych apeli. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy?

1 maja w większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, obchodzony jest jako Święto Pracy.
2 maja– Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej  wprowadzone zostało w lutym 2004 roku. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Polonii.
3 maja – Święto Konstytucji Trzeciego Maja, najdonioślejsze spośród wymienionych, które nas Polaków  nieodmiennie napełnia dumą.

Wyrazem naszego upamiętnienia majowych świąt będą biało- czerwone flagi.

 

Kacper Piotrowski laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

Kacper Piotrowski jest uczniem klasy VIIIc. Jego pasją jest język angielski i odnosi w tej dziedzinie sukcesy. Sprawnie komunikuje się w języku angielskim z rówieśnikami i sprawdza swoją wiedzę uczestnicząc w konkursach językowych. W roku szkolnym 2019/2020 Kacper po raz drugi wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla szkół podstawowych województwa opolskiego organizowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty i ponownie zdobył tytuł laureata. Dzięki temu jest on zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
Konkurs odbywa się na trzech poziomach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Osiągnięcie wysokiego wyniku w dwóch pierwszych etapach pozwoliło Kacprowi na udział w finale konkursu, który odbył się w Opolu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Święto Chrztu Polski

W Dzienniku Ustaw 9 kwietnia 2019 r. ogłoszona została ustawa Święto Chrztu Polski. To państwowe święto będzie obchodzone co roku 14 kwietnia. Historycy wskazują, że jest to data narodzin Państwa Polskiego. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Zachęcamy do wywieszania flag w tym dniu.

 

 

 

Szanowny Rodzicu!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej został przedłużony do dnia 10.04.2020r. okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa. Wprowadzono również obowiązek realizacji zajęć dydaktycznych w tym okresie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dlatego bardzo prosimy o współpracę  ze szkołą w kształceniu na odległość. Komunikujemy się z Tobą za pomocą e-dziennika i prosimy, byś tą drogą komunikował się z nami.

Od 25 marca zaczynamy kształcenie na odległość, które odbywać się będzie z użyciem e-dziennika oraz usługi internetowej Microsoft TEAMS opartej na chmurze zawierającej zestaw narzędzi i usług, służących współpracy zespołowej.

Przypominamy, że od 25 marca nauczanie na odległość umożliwia OCENIANIE I KLASYFIKOWANIE UCZNIA. Każdy uczeń ma obowiązek codziennego logowania się do usługi internetowej Microsoft TEAMS w celu sprawdzenia, jaki temat jest realizowany oraz pobrania materiałów do pracy. W sytuacji braku dostępu do usługi Teams i e-dziennika rodzic i uczeń pozostaje w stałym kontakcie z wychowawcą.

Oprogramowanie Microsoft Teams jest dostępne i bezpłatne dla uczniów naszej szkoły w ramach e-szkoły. Możesz zainstalować to oprogramowanie na telefonie, komputerze czy pracować w chmurze.

Jest to nowa sytuacja dla całej społeczności szkolnej, dlatego ważne jest by zachować spokój.

WIERZMY W NASZYCH CUDOWNYCH UCZNIÓW I WAS RODZICE – RAZEM DAMY RADĘ! POWODZENIA!

 

 

8-klasiści!!

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 będą pojawiały się nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, o godzinie 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy 16 marca na stronę CKE. (zobacz)

 

 

Zasady przyjmowania dzieci do klasy pierwszej tutejszej szkoły na rok szkolny 2020/2021

KOMUNIKAT

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną i w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażeniem się koronawirusem bardzo prosimy o składnie wypełnionych i podpisanych dokumentów rekrutacyjnych w formie elektronicznej. Skany lub fotografie dokumentów należy przesłać na e-mail szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej. Dokumenty można również wrzucać do szkolnej skrzynki pocztowej umieszczonej na bramie przy wejściu do szkoły.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie ogłasza zasady przyjmowania dzieci do klasy pierwszej tutejszej szkoły na rok szkolny 2020/2021.

1. Zarządzenie Burmistrza Nysy w sprawie rekrutacji (załącznik nr 3)

2. Zgłoszenie do szkoły dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły        (załącznik nr 1)
3. Zgłoszenie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły (załącznik nr 2)

 

W związku z epidemią koronowirusa od poniedziałku 16.03.2020r. nasza szkoła będzie zamknięta dla interesantów do odwołania.
Sprawy można załatwiać zdalnie poprzez:
- pocztę elektroniczną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- dziennik elektroniczny
- telefonicznie: 774332261 lub 603 081 272
W sprawach szczególnie pilnych w celu ich załatwienia proszę umawiać się telefonicznie.

Dyrektor szkoły
Maria Wiercigroch

 

Propozycja internetowych zasobów edukacyjnych dla naszych uczniów na czas zawieszenia zajęć.

Drodzy uczniowie od 16 marca szkoły będą zamknięte. W tym czasie pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe), przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki, odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w  szkole. Przeczytacie ulubioną książkę, spróbujcie uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijajcie kompetencje.
Skorzystajcie przy tym z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez waszych nauczycieli wysyłanych za pośrednictwem e-dziennika. Polecamy Wam również kilka kanałów edukacyjnych i naukowych, które przydadzą się w nauce:

Akademia Khana pomoże w nauce matematyki i fizyki

https://liblink.pl/zZovomAleT

Uniwersytet Dzieci

https://liblink.pl/8Rs5D4khUL

Pi-stacja Matematyka – to kanał prezentujący wideo lekcje z matematyki

https://liblink.pl/gNVOVQQSgg

Pan Belfer – pomoże rozwiązać problemy z chemią

https://liblink.pl/ViCgVTWQV3

Platforma MiGRA

https://dlaucznia.migra.pl/teraz-bajty.-informatyka-dla-szkoly-podstawowej.-klasa-v/

Więcej…

 

Informacja o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, informuję o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole od 12 do 25 marca br.

W dniach 12 i 13 marca br. w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze dla uczniów, którzy nie będą mieli zapewnionej opieki w domu. Od poniedziałku, 16 marca br. szkoła, boisko oraz plac zabaw zostają zamknięte!

Drogi Rodzicu:

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie e-podręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

Więcej…

 

KOMUNIKAT

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej

oraz mając na uwadze panującą sytuację spowodowaną koronawirusem,

podjęłam decyzję o odwołaniu Dni Otwartych w naszej szkole

w dniu 14.03.2020r.

Dyrektor szkoły

Maria Wiercigroch

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI     W SP3

W dniu 14 marca 2020r. w godz. 10.00-12.00 wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami zapraszamy do naszej szkoły na Dzień Otwartych Drzwi. Zachęcamy do obejrzenia sal lekcyjnych i szkolnego zaplecza, wzięcia udziału w zajęciach otwartych, porozmawiania z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami uczniów naszej szkoły.

W NASZEJ SZKOLE KAŻDY UCZEŃ JEST WYJĄTKOWY! PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!

 

 

 

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------