Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

SZKOLNE OBCHODY DNIA PATRONA

25 kwietnia odbył się apel poświęcony naszemu patronowi Januszowi Korczakowi, który całe życie poświęcił dzieciom był dla nich lekarzem,  pedagogiem, przyjacielem i opiekunem. Apel w sposób bardzo szczególny upamiętniał naszego wspaniałego patrona,   uczniowie kl. III b skupili się na przypomnieniu społeczności szkolnej praw dzieci- praw, o których przestrzeganie tak bardzo zabiegał Janusz Korczak.

Więcej…

 

http://www.static.jazlowiecka.pl/download//1700/mojaeuropa_naglowek.jpegWyniki konkursu plastycznego "Moja Europa. To już 10 lat! - Polska w Unii Europejskiej"

Pani Danuta Jałowiecka posłanka do Parlamentu Europejskiego była organizatorem konkursu plastycznego skierowanego do uczniów opolskich szkół podstawowych. Nadesłano 89 prac z jedenastu szkół podstawowych Opolszczyzny.

Miło nam poinformować, że Krzysiu Knapik – uczeń klasy II c naszej szkoły – został jednym z trzech laureatów tego konkursu.

Podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs okazało się, że wśród dwóch wyróżnionych prac jest również rysunek naszego ucznia – Radka Fułata z klasy II b. Cieszymy się ogromnie, bowiem oceny prac dokonali profesjonaliści, m.in. pani Anna Potocka – dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Więcej…

 

http://tt.eecdl.pl/tt_download/znaczek.pngOgólnopolski Konkurs Informatyczny T.I.K? – TAK! - II etap

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom z naszej szkoły za  wspólną grę i zabawę w ramach IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK?-TAK!  W konkursie tym wzięło udział 726 szkół i 19928 uczniów z całej Polski.

Nasza szkoła uzyskała wynik 5303 pkt. i znalazła się w setce najlepszych szkół podstawowych, zajmując 60 miejsce.

Najlepszymi graczami z naszej szkoły okazali się Joanna Kocierz z klasy IVa i Paweł Kocierz z Va, uzyskany wyniki pozwolił im na znalezienie się w setce najlepszych uczniów szkół podstawowych na miejscu 34 i 39.

Więcej…

 

Promocja Tenisa Stołowego w ramach szkolnego festynu pod hasłem

„RAZEM ZROBIMY WSZYSTKO”
organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Nysie
przy współudziale AZS PWSZ NYSA
dnia 25.04.2014r godz. 17.00-19.00

Więcej…

 

FESTYN POD HASŁEM ,,RAZEM ZROBIMY WSZYSTKO”
– 25 KWIETNIA 2014 R.

Od godziny 17:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie panował wielki ruch, bowiem każdy – kto tylko miał ochotę i talent – prezentował swoje zainteresowania lub wielkie pasje:

Więcej…

 

BONUS - Konkurs TIK?-TAK! - Zaczaruj z Baltie

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby sprawdzić się w programowaniu w Baltie. W tym konkursie Wasze prace ocenia nie człowiek, tylko komputer. Konkurs jest przeznaczony dla pojedynczych uczestników i prowadzony na oprogramowaniu Baltie 3.

Więcej…

 

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

W zakładce – PROJEKTY SZKOLNE – można zapoznać się z działaniami naszej szkoły w ramach projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”.

Po debatach szkolnych przeprowadzonych wśród UCZNIÓW, RODZICÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY w dniach 11 - 13.03.2014r. oraz po szkoleniach szkolnych przedstawicieli  - postanowiliśmy zorganizować wspólne działanie – FESTYN!!!

FESTYN "RAZEM ZROBIMY WSZYSTKO!"

odbędzie się 25 KWIETNIA w godz. 17:00 – 19:00

PRZED ROZPOCZĘCIEM FESTYNU NA SALI KOREKCYJNEJ – o godz. 16:30 – NASTĄPI UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TYGODNIA PATRONA SZKOŁY – JANUSZA KORCZAKA – czyli montaż słowno-muzyczny  w wykonaniu uczniów z klasy III b oraz taneczny występ klasy I b. W szkolnej jadalni będzie można zagrać w szachy ze szkolnymi mistrzami.

ZAPRASZAMY!!!!

Więcej…

 

tik-takKonkurs Informatyczny T.I.K? – TAK! 2014

WSZYSCY GRAMY I WYGRYWAMY!

Serdecznie zapraszam i zachęcam wszystkich uczniów z naszej szkoły do wspólnej gry i zabawy w ramach IV edycji Konkursu Informatycznego TIK?-TAK! Konkurs to GRA, która będzie polegała na odpowiadaniu na pytania on-line z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Gra TIK?-TAK! odbywać będzie się na trzech poziomach: podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Zaczynamy 7 kwietnia 2014r.!

 

Więcej…

 

ŚWIĘTO POEZJI

Przez cały tydzień w naszej szkole unosił się " wszechobecny nastrój poezji". Rozpoczęliśmy w sobotę 15 marca konkursem recytatorskim "Nysa w poezji". W środę 19 marca uczennice klasy Vb wzięły udział w uroczystym podsumowaniu X edycji Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej, której organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. J. Kozarzewskiego w Nysie. Wiersze Amelki Hnatów i Laury Małek zdobyły w tym konkursie wyróżnienia.

Więcej…

 

Planetarium Orion w naszej szkole

Poznawanie Kosmosu, ale też sprzętu obserwacyjnego, programów astronomicznych i wielu innych dydaktycznych pomocy było przez trzy dni tematem zajęć dla uczniów  naszej szkoły.

Vega i Orion to nazwy mobilnych planetariów, które rozpoczęły podróż do szkół podstawowych w województwie opolskim w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii prowadzonego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.  Nas odwiedziło Planetarium Orion,   (Orion, Orionis, Ori) to konstelacja położona w obszarze równika niebieskiego, w Polsce widoczna od października do maja. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych gwiazdozbiorów nieba zimowego, łatwym do odnalezienia i zidentyfikowania. Zawiera wiele ciekawych obiektów. Liczy około 120 gwiazd dostrzegalnych nieuzbrojonym okiem.

Więcej…

 

„Nysa w poezji”- konkurs recytatorski

W sobotę 15 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie po raz kolejny spotkali się wielbiciele poezji i miłośnicy naszego pięknego miasta podczas dorocznego konkursu recytatorskiego „Nysa w poezji”. Jak co roku młodzi i utalentowani recytatorzy z gminnych szkół podstawowych zaprezentowali wiersze sławiące uroki Nysy bądź utwory nyskich twórców. Ich zmagania oceniało jury reprezentowane przez lokalne poetki: panią Renatę Gajos-Mangold, panią Danutę Babicz-Lewandowską oraz panią Oleksę Zacharską. Obradom przewodniczyła pani Iwona Gajderowicz-Brach z Gminnego Zarządu Oświaty.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny „Tajemnica pewnej jabłonki” -  dla uczniów kl. IV-VI

Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych (OPAK) oraz Zespół Szkół Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w Opolu zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym „Tajemnica pewnej jabłonki”. Projekt ma na celu m.in.: rozpowszechnienie wiedzy o życiu i bohaterskiej postawie Ireny Sendlerowej, która uratowała ponad 2500 dzieci z Warszawskiego Getta podczas II Wojny światowej, uczenie i rozwijanie u dzieci i młodzieży tolerancji, empatii, wrażliwości i pozytywnych postaw, przedstawienie oczyma dzieci i młodzieży mało znanej historii życia Sendlerowej oraz rozwijanie ich zdolności plastycznych oraz utrwalenie historii heroicznych postaw Polaków w okresie II Wojny Światowej.

Więcej…

 

Światowy Dzień Poezji

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku i jest obchodzony przez wszystkie kraje świata, a jego ideą jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji. Z tej okazji proponujemy uczniom naszej szkoły udział w akcji - ,,Promujemy swoje ulubione wiersze z dzieciństwa” lub ,,Promujemy wiersze napisane przez siebie”.

Więcej…

 

IV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

Konkurs „Pomyśl zanim wrzucisz - dbaj o swoją tożsamość” jest organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Nad ŚDSI Patronat Honorowy objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. To kolejna, już 4 edycja konkursu „Edukacji z Panem T.I.K.iem”,  poświęcona Internetowi i pracy w sieci, organizowana wspólnie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wraz z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Starzyńskiego w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci ze szczególnym uwzględnieniem ochrony tożsamości w sieci.

Więcej…

 

„Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Jesteśmy jedną z jedenastu szkół podstawowych z województwa opolskiego, które zakwalifikowały się do projektu.

Więcej…

 

"Zabawa jest nauką, nauka–zabawą.
Im więcej zabawy, tym więcej nauki”

Glenn Doman

„Fascynujący świat nauki i technologii”- zajęcia w ośrodkach akademickich

W ramach udziału w projekcie Fascynujący Świat Nauki i Technologii, 64 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim. Pierwsza grupa uczniów kl. IV-VI odwiedziła  uczelnię w Opolu 10 lutego, a druga 13 lutego bieżącego roku.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości