Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Festyn Rodzinny

W sobotę 5 października odbył się w naszej szkole festyn rodzinny.  Mimo niezbyt optymistycznej pogody to licznie przybyła publiczność stworzyła fantastyczną atmosferę. Wspaniale zaprezentowali się występujący na scenie uczniowie. Wszyscy głodni i spragnieni mogli do woli zaspokoić apetyty w kawiarence, przy grillu, stoiskach z owocami, frytkami, galaretkami i napojami itp. Amatorzy dobrej zabawy też się nie zawiedli.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, uczniom i nauczycielom, dzięki Waszej pracy, zaangażowaniu i pomysłowości zebraliśmy  kolejną sumę pieniędzy na profesjonalny sprzęt nagłaśniający!!!

 

Dziękujemy!!!

Więcej zdjęć znajdziecie na szkolnym fb

 

#CodeWeek2019 – Europejski Tydzień Kodowania

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. CodeWeek to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. To akcja dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

W tym roku również przyłączamy się do Code Week i od 7 października 2019r. pod hasłem „Trójka Koduje” przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły będą w bardzo ciekawy i aktywny sposób wprowadzani w świat programowania.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Pamiętajcie, że kodować może każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Więcej informacji o #CodeWeek2019 na stronie codeweek.eu

 

Rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów - 800 080 222

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Więcej…

 

MAMY TO! - wyniki Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie!

Informujemy, że Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski - w tym My,  najliczniej z województwa mazowieckiego i lubelskiego.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów!!!

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Więcej informacji na stornie organizatora (zobacz)

 

Więcej…

 

Zapraszamy na Festyn Rodzinny!

Wszystkich uczniów, rodziców, sympatyków naszej szkoły oraz tych, którzy lubią dobrą zabawę zapraszamy na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 5 października 2019 r.  (w sobotę) w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie w godz. od 14.00 do 16.30.

W programie między innymi:

- gry i zabawy rodzinne,
- kawiarenka z domowym ciastem,
- grill i inne atrakcje kulinarne,
- loteria fantowa,
- licytacje z niespodziankami,
oraz wiele innych atrakcji przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

Przyjdź, a z pewnością nie będziesz się nudzić!

Zapraszamy :)

Więcej…

 

Zarządzenie Dyrektora Szkoły w w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020

Na podstawie § 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego ustalam dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w następujących terminach:

1. 31 października 2019r.

2. 2 stycznia 2020r.

3. 3 stycznia 2020r.

4. 21 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

5. 22 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

6. 23 kwietnia 2020r. (dla uczniów klas I-VII)

7. 12 czerwca 2020r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie

Maria Wiercigroch

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Wakacje już dobiegły końca, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do szkoły. Dzisiaj uroczyście powitaliśmy NOWY ROK SZKOLNY, a tym samym rozpoczęliśmy nowy rozdział w historii naszej szkoły. Pani Dyrektor Maria Wiercigroch bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.Ze szczególną życzliwością  zwróciła się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole, życząc im, aby jak najszybciej poczuli się tutaj jak u siebie. Wszystkim natomiast życzyła wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Więcej…

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców na

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020,

które odbędzie się 2 września 2019r. na sali gimnastycznej w dwóch grupach wiekowych:

o godz. 8.00 - klasy IV - VIII

o godz. 10.00 - klasy I - III

HARMONOGRAM DOWOZÓW  NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

dowóz:
kurs I – Kępnica 7:30 → Hajduki 7:40 – Nysa (kl. IV – VIII)
powrót:
kurs I – Nysa 9:15 → Hajduki  I Kępnica  (kl. IV – VIII)


dowóz:
kurs II – Kępnica 9:35 → Hajduki 9:45 – Nysa (kl. I– III)
powrót:
kurs II – Nysa 11:15 → Hajduki  I Kępnica  (kl. I – III)


 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/ksiazka.gifWYKAZ PODRĘCZNIKÓW OBOWIĄZUJĄCY

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W NYSIE

NA ROK SZKOLNY 2019/2020 (pobierz)

 

~~WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO ZAKUPIENIA PRZEZ RODZICÓW~~

 

http://sp3nysa.wodip.opole.pl/images/stories/tower-top.png

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY OSIĄGNĘLI WYSOKIE WYNIKI W NAUCE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 W KLASACH IV-VIII

 

Więcej…

 

INFORMACJA!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę

19 czerwca 2019r.:

- o godz. 8.00 dla klas I - III

- o godz. 9.30 dla klas IV - VI

- o godz. 11.00 dla klas VII - VIII.

Przypominamy, że w dniu zakończenia roku szkolnego obowiązuje strój galowy.

 

Orły Edukacji - kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły!

Orły Edukacji to plebiscyt, który ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona przedsiębiorców celem wyłonienia tych spełniających najwyższe standardy w danej dziedzinie gospodarczej. Program został stworzony, aby spośród istniejących na rynku placówek wyróżnić te najlepsze. Liderów branży, którzy wyznaczają kierunek, stawiają na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki czemu mogą sprostać wymaganiom swoich Uczniów.

Organizatorzy porównali oceny ponad 87 tysięcy firm z branży - wymagało to przeskanowania ponad 3,8 miliona stron internetowych takich jak na przykład Google Maps, Facebook, ZUMI, Nowoczesna Firma i wiele innych. Przeanalizowano około 753 tysiące ocen uczniów w internecie.

Jest nam bardzo miło, że nasza szkoła otrzymała 1 miejsca w lokalizacji: miasto Nysa.

Więcej…

 

http://www.kangur-mat.pl/image/logo_kangourou.gifWYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU -  KANGUR MATEMATYCZNY

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Zasady Konkursu reguluje dokument Internal Regulations stowarzyszenia „Kangourou Sans Fronti`eres”. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach na zasadach określonych w tym dokumencie. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.

W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami z zakresu matematyki. Jednemu z uczniów klasy VI b, MATEUSZOWI GALIŃSKIEMU udało się uzyskać tytuł finalisty, a pozostałym uczniom wyróżnienie: MICHAŁ GALIŃSKI – KL. VIII a,  JAKUB KRET – KL. VIII b, URSZULA KOCIERZ – KL. VI a, KAMIL KRAWCZYK – KL. VI b, KRZYSZTOF WIERZCHOWIEC – KL. IV c, KAROLINA SATORA – KL. IV c, ARTUR OWCZAREK – KL. IV c, KRZYSZTOF NOSAL – KL. III b, PHILLIP NOWAK – KL. III b oraz ADAM SŁOBODZIAN – KL. II b.

To świetny wynik! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów z odkrywaniu matematyki!

Więcej…

 

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli.
Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.

7 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dzieci zebrały się w sali korekcyjnej  i czytały w tym samym momencie w swoje ulubione książki.

Więcej…

 

Znowu się udało!

Nasz wniosek o sfinansowanie zadania „Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie” w ramach budżetu obywatelskiego został – głosami mieszkańców Gminy Nysa – przyjęty do realizacji.

W imieniu Społeczności naszej Szkoły serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt, za okazane w ten sposób zainteresowanie naszymi sprawami i wsparcie dla ich realizacji.

Drodzy Przyjaciele Szkoły - DZIĘKUJEMY!

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości