Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Problem zanieczyszczonego powietrza!

Uczniowie SP3 w Nysie w szczególny sposób chcieliby zwrócić uwagę na narastający problem zanieczyszczonego powietrza. Czy można wyrazić więcej bez słów? Filmik inspirowany kampanią medialną zainicjowaną przez Walk Creative i Global Compact Network Poland. (zobacz film)

Więcej…

 

KĄCIK KULTUROWY

Nyski Dom Kultury zaprasza do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Więcej informacji na temat repertuaru  na stronie NDK.

Więcej…

 

Jakie powinny być dobre Jasełka?

Klasyczni bohaterowie, odrobina nowoczesności, sporo humoru, utalentowani aktorzy, kolorowe stroje, czarująca muzyka kolęd, zimowy czas i dużo dobrej zabawy.
Wczorajsze widowisko na deskach Nyskiego Domu Kultury, przygotowane przez  klasę IIB oraz Ic, Ia  miało to wszystko!
Uczniowie i Panie Lucyna Furdykoń, Agnieszka Siwy, Jagoda Marfiany i Renata Meres dołożyli wiele starań i poświęcili dużo czasu, by podzielić się z nami niekonwencjonalnym spojrzeniem  na dobrze wszystkim znane wydarzenia Narodzin  Jezusa, dzieląc się nie tylko historią, lecz również dobrym nastrojem i Świąteczną Magią.

Więcej…

 

 

"Białe opłatki, białe stoły,

Świeżych choinek las...

Doprawdy mogą dziś anioły

Zagościć pośród nas."

Anielskich włosów na choince, anielskiej cierpliwości w sercu, anielskich chórów przy kolędzie,

anielskiego spokoju w życiu, anielskiej dobroci ze strony bliźnich, anielskich skrzydeł,

aby wzlecieć... Oby zawsze i wszędzie było nam jak w niebie.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły radosnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzą Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

Przerwa świąteczna potrwa od 24 grudnia do 1 stycznia. W tych dniach mamy wolne! Świętujemy!
 

JASEŁKA 2018

"Bo choć nam czasem mylą się drogi, to miłosierny nasz Pan ubogi. To bajka tylko, lecz w życiu trzeba ze wszystkich sił swych chcieć wejść do nieba". Takim morałem zakończyły się dzisiaj w naszej szkole Jasełka, które przygotowały klasy 2b i 1c.

Zapraszamy całą społeczność szkolną na JASEŁKA w wykonaniu tych klas do Nyskiego Domu Kultury, 8 stycznia 2018r. na godz. 17.00. Wstęp wolny.

Zapraszamy całe rodzinny :)

Więcej…

 

Informacja

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły w sprawie organizacji roku szkolnego oraz na podstawie uzgodnień z organem prowadzącym szkoły i placówki oświatowe w Nysie, w czasie dni wolnych od zajęć,  dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu i których  oboje rodzice pracują (należy złożyć pisemną deklarację), będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze w następujących szkołach podstawowych w Nysie:

24 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 1 - w godz.  7.00 - 14.00

27 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 5 - w godz.  7.00 - 16.00

28 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 5 - w godz.  7.00 - 16.00

31 XII 2018 r. - Szkoła Podstawowa nr 3 - w godz. 7.00 - 14.00

Deklarację można składać w sekretariacie szkoły do dnia 20.12.2018r.

 

KONKURS "OPIEKUN RODZINNY – BOHATER, KTÓREMU MOGĘ POMÓC"

Ogólnopolski konkurs społeczno-edukacyjny dla uczniów klas IV –VIII oraz III klasy gimnazjum. „Opiekun rodzinny – nie musi być sam” to hasło kampanii społecznej Fundacji Hospicyjnej, organizowanej już po raz trzeci w celu zwrócenia uwagi na potrzebę wsparcia osób opiekujących się swoimi bliskimi w domach.

Więcej…

 

Bal na Olimpie 2018

Jak co roku, w naszej szkole pod koniec listopada opanowuje nas mitologiczny szał. Klasy V przygotowują swoje prezentacje mitycznych bogów, bogiń, nimf i herosów. Wszyscy pracują nad kostiumami, a rodzice przygotowują dekoracje dla występujących artystów.

Wreszcie nadchodzi dzień prezentacji. W tym roku mitologiczne zmagania odbyły się 28 listopada. Wszyscy zaprezentowali się „bosko”, a oklaskujący widzowie mieli wiele radości słuchając niektórych przemówień. Stroje dodawały naszym aktorom  „olimpijskiego” uroku i czaru. Po prezentacjach mieliśmy czas na „niebiańską ucztę” oraz nieco bardziej rytmiczne ćwiczenia przy muzyce. Bawiliśmy się, jak na bogów przystało.

Więcej…

 

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Buntowniczki”

5 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Buntowniczki”. Miło nam poinformować, że aż dwie osoby z naszej szkoły zdobyły nagrody w tym konkursie.

Julka Dereń z klasy 8b zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym, a Zuzia Kołodziej z klasy 7a zajęła II miejsce w konkursie literackim!

Więcej…

 

Andrzejki 2018

W Polsce już od szesnastego wieku znana jest tradycja Andrzejek- magicznego wieczoru wróżb, który odsłania nam w szarej rzeczywistości rąbek tajemnicy przyszłości.
My też chcieliśmy dzisiaj doświadczyć  odrobiny tej magii, o pokaźnej porcji dobrej zabawy również nie zapominając. Nie zabrakło tanecznej zabawy, wspólnego śpiewania oraz oczywiście tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które pozwoliły na chwilę przenieść się w barwną przyszłość. Klasa 2b  stawiała buty czubkiem do drzwi i z dociekliwością ustalała jakie imię w przyszłości będą miały drugie połówki. My już wiemy jaka przyszłość nas czeka, a Wy?

Więcej…

 

Pasowanie na CZYTELNIKA

21 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na CZYTELNIKA naszej szkolnej Biblioteki.
W poczet nowych czytelników przejęto uczniów kl.1a, 1b, 1c. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Urodziny Kopciuszka”z udziałem uczniów kl. IIIB. Aktorzy w swoich kwestiach przypominali jak należy korzystać z biblioteki szkolnej i obchodzić się z wypożyczonymi w niej książkami.

Więcej…

 

Wyniki konkursu plastycznego „ Mój znak- Orzeł Biały”

W listopadzie z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości BIBLIOTEKA SZKOLNA i ŚWIETLICA SZKOLNA zorganizowały konkurs plastyczny „ Mój znak- Orzeł Biały”. Napłynęło wiele pięknych prac, wśród których wyróżniono prace w dwóch kategoriach wiekowych, starszej:

1 miejsce - Oliwia Winiarska kl.7b

2 miejsce - Kacper Górecki kl.4c

3 miejsce- Mateusz Chrobak kl.5a

Więcej…

 

Spotkanie autorskie

W dniu 19 listopada br. w naszej szkole gościliśmy pana Krzysztofa Petka – autora powieści sensacyjno – przygodowych, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania. Na spotkaniu autorskim z uczniami klas I-III promował swoją pierwszą książkę dla dzieci pt. „Amulet pecha”, a przy okazji opowiadał o przebytych podróżach i związanych z nimi doświadczeniach, które były inspiracją do napisania tej książki.

Więcej…

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Kto ty jesteś? Polak mały!"

Praca Maryli Trzeciak z klasy 5a nagrodzona w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Kto ty jesteś? Polak mały!"

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat z woj. opolskiego, a zorganizowany przez Ognisko Artystyczne w Głuchołazach. Motywem przewodnim konkursu był wiersz Władysława Bełzy, którego tytuł stanowi zarazem temat konkursu.

Więcej…

 

Warsztaty „Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać”

Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. 13 listopada uczniowie z klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Szansa dla Niewidomych z Opola. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Ilonę i Monikę w ramach projektu pt.:  „Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać”.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------