Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Bartosz Kurek - absolwent SP 3

w Nysie

W czasie ferii dowiedzieliśmy się, że nasz absolwent Bartosz Kurek zajął II miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku 2011. Przegrał tylko z Justyną Kowalczyk. Pokonał natomiast takie sławy, jak np. Adam Małysz, Agnieszka Radwańska i Robert Lewandowski. Nigdy jeszcze żaden siatkarz nie był tak wysoko w tym najbardziej prestiżowym plebiscycie. Cieszy nas to tym bardziej, że do 2001 roku uczył się on w naszej szkole. W jego ślady od wielu lat próbują podążać kolejni nasi absolwenci, którzy naukę w naszej szkole łączą z poznawaniem tajników siatkówki. W ramach klas sportowych uczniowie ci mają 10 godzin tygodniowo zajęć wychowania fizycznego oraz kilka godzin zajęć w ramach SKS. Podobnie, jak w czasach, gdy Kurek chodził do naszej szkoły, uczniowie nasi regularnie zdobywają medale mistrzostw województwa w siatkówce i grają w finałach Mistrzostw Polski.

Poniżej przypominamy ważniejsze osiągnięcia Bartosza Kurka:

- złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy

-  srebrny medal Pucharu Świata

- brązowy medal Ligi Światowej

- złoty medal Mistrzostw Europy kadetów

- srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata ze Skrą Bełchatów

- brązowy medal Ligi Mistrzów ze Skrą Bełchatów

- trzykrotne Mistrzostwo Polski i trzykrotne zdobycie Pucharu Polski ze Skrą Bełchatów

- odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------