Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Gminny Konkurs Recytatorski "Nysa w Poezji"

W sobotę 24 marca, jak co roku gościliśmy w naszej szkole miłośników poezji oraz młodych, zdolnych recytatorów. Zebranych gości oraz uczestników powitała pani dyrektor Maria Wiercigroch. Uczennica kl. IIIa Alicja Winiarska śpiewając piosenkę o wiośnie, wprowadziła zgromadzonych w radosny nastrój. Konkurs był bardzo emocjonujący, a wykonania utworów stały na wysokim poziomie. Jury, któremu przewodniczyła pani Iwona Gajderowicz-Brach oraz  przedstawicielki nyskich twórców: pani Oleksa Zacharska i pani Romana Klubowicz, musiało podjąć niełatwą decyzję.

Gdy ustały konkursowe zmagania, a jury udało się na obrady, odbyło się krótkie spotkanie z panią Wioletta Zatylną, nauczycielką naszej szkoły, autorką niedawno wydanej książki pt. "Klątwa karłowatych mnichów".

Za rok kolejna XIII edycja konkursu, która - w co gorąco wierzymy - na pewno nie będzie pechowa. A więc do zobaczenia! (fotogaleria)

 

--------------------------------------------------------------------------------