15Nowoczesne pracownie powstałe w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Taką misję ma również nasza szkoła: NOWOCZESNA, BEZPIECZNA i INNOWACYJNA. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców w różne akcje, festyny i programy, nasza szkoła wzbogaca swoje zaplecze dydaktyczne i staje się nowoczesna. W poniedziałek, 21 lutego, nasi uczniowie wracają do nauki stacjonarnej, gdzie czeka na nich niespodzianka. Dzięki wsparciu rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła pozyskała dwie nowoczesne pracownie: językową (sala 05) oraz biologiczno-geograficzną (sala 223). Obydwie klasy są wyposażone w nowe meble, nowoczesny sprzęt (np. drukarka 3D, Gogle Wirtualnej Rzeczywistości, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań), oprogramowanie i nowy „image” 😊.

Mamy nadzieję, że społeczność szkolna doceni starania Dyrekcji i wysiłek włożony w dążeniu do pozytywnych zmian w szkole. Staramy się, by warunki, jakie dzień po dniu stwarzamy naszym uczniom, były najlepsze z najlepszych. Nowoczesny sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne, a przyjazne sale pozwolą uczniom w miłym otoczeniu zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.

Działamy! Wspieramy! Uczymy!