Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Konkurs na najładniejszą grupę czarodziejek i czarodziejów

Starostwo Powiatowe w Nysie po raz pierwszy zorganizowało  konkurs na najładniejszą grupę czarodziejek i czarodziejów podczas Imprezy Herbowej Powiatu Nyskiego.

Do konkursu zgłosiły się grupy z : Przedszkola nr 10 w Nysie, Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie, Szkoły Podstawowej nr  3 w Nysie, Gimnazjum nr 2 w Nysie, Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nysie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach, Stowarzyszenia ,,Razem dla Niwnicy", Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie, Stowarzyszenia ,,Dobra Droga’’ z Nysy.

Celem konkursu była popularyzacja walorów promocyjnych powiatu nyskiego, głównie Szlaku Czarownic jak i  postaci historycznie związanych z powiatem nyskim. Konkurs zakładał również aktywizację młodzieży powiatu nyskiego i jej włączenie  w organizację i udział w Imprezie Herbowej. Organizacja korowodu miała na celu wzbogacenie Imprezy Herbowej poprzez  przejście przebranych za czarodziejki i czarodziejów (bądź inne historyczne postacie powiatu nyskiego) grup dzieci i młodzieży oraz wyłonienie przez Jury  spośród uczestników  zwycięzców korowodu.

Nasza grupa czarodziejek pod opieką wychowawczyni klasy II b – pani Jolanty Bury

 

Jury w składzie:

Małgorzata Radziewicz, Dyrektor Muzeum  - przewodnicząca,
Irena Kłakowicz - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie,
Adam Fujarczuk - Starosta Nyski,
Zdzisław Baran - Sekretarz Powiatu Nyskiego,
Mirosław Żurawski - Dyrektor Ogniska Artystycznego,
po prezentacji na scenie w nyskim rynku dokonało wyboru trzech najładniejszych grup czarodziejek i czarodziejów.

Podczas wyboru Jury brało pod uwagę:

- artystyczne wykonanie i estetykę przebrania,
- promocyjny przekaz,
- zaangażowanie w przygotowanie i udział w korowodzie.

Grupa z naszej szkoły zdobyła II miejsce  i kupon na 600 zł brutto do wykorzystania na zakup pomocy dydaktycznych lub sprzętu potrzebnego szkole. Grupę czarodziejek z naszej szkoły pokonała jedynie młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nysie.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------