Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

PIKNIK Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Zarząd Województwa Opolskiego zaprosił dwóch uczniów naszej szkoły – Jakuba Kreta z klasy I b i Miłosza Łaskiego z klasy IIIc –  do udziału w „Pikniku z Funduszami Europejskimi”, który odbył się 17 czerwca 2012 r. na opolskim rynku. Wydarzenie zorganizowane było z okazji obchodów Święta Województwa Opolskiego oraz Dnia Dziecka, a także Święta Unii Europejskiej oraz w związku z obchodami Roku Korczakowskiego i Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Organizatorem pikniku był Zarząd Województwa Opolskiego. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym. Do występu na scenie ustawionej na Rynku w Opolu zaproszone były takie gwiazdy jak  Kamil Bednarek oraz Majka Jeżowska.Podczas pikniku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, który skierowany był do dzieci z klas I – III szkół podstawowych. Tematem konkursu była wybrana przygoda Króla Maciusia, bohatera twórczości Janusza Korczaka.

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu,  bowiem nosząc imię Janusza Korczaka, nie wyobrażaliśmy sobie, by nie podjąć tego wyzwania. Na konkurs wysłaliśmy kilkanaście prac uczniów z kilku klas I – III. Cieszymy się bardzo, że aż dwie spośród 150 nadesłanych na konkurs prac zostały zauważone, a ich autorzy docenieni.

Jakub Kret z klasy I b zdobył drugie miejsce w konkursie,

a Miłosz Łaski z III c – wyróżnienie.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------