Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Festiwal Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych

W dniu 14.06.2012 r. w Akademii Tańca „Ramada” w Nysie odbył się Festiwal  Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych. Inicjatorką festiwalu była pani Danuta Kobyłecka dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nysie. Podziękowania za szerzenie wśród uczniów zainteresowań twórczych należą się uczniom klasy IIc , których zespół staropolskim obyczajem, polonezem rozpoczął festiwal.

Festiwal obserwowała Zofia Kajling-Rudzka, naczelnik Wydziału Kultury Turystyki i Sportu UM w Nysie. Po przerwie  poprowadzono krótkie warsztaty taneczne dla uczestników festiwalu, a było ich  81.

Tylu dzieciakom podoba się nasz taniec narodowy i wraz z nauczycielami mają nadzieje, że za rok spotkają się jeszcze raz .

Wielką zaletą całego przedsięwzięcia był brak rywalizacji oraz wielkie uznanie widowni dla młodych wykonawców i ich opiekunów za różnorodność oraz zaangażowanie. Każda z grup tanecznych została doceniona i wyróżniona dyplomami i upominkami.

Celem i sukcesem tej imprezy było krzewienie kultury regionalnej, ukazanie jej piękna w tańcu, muzyce, śpiewie jak również czerpanie radości i satysfakcji z prezentowania na scenie własnych talentów i umiejętności przez najmłodsze pokolenie.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------