Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Podsumowanie akcji "WARTO BYĆ DOBRYM"

W Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie w środę, 27 czerwca 2012 r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca udział w akcji ,,Warto Być Dobrym”.

Każdy uczeń mógł na początku drugiego semestru zadeklarować udział w akcji i wypełnił razem z rodzicami deklarację. Liderzy działań na rzecz innych ludzi i środowiska zostali wyłonieni w czerwcu podczas lekcji z  wychowawcą. Uczniowie opowiadali klasie o realizacji planowanych  zadań w 3 obszarach:

- pomoc drugiemu człowiekowi;

- zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną;

- działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska.

Finaliści z poszczególnych klas, to uczniowie najlepiej ocenieni przez społeczność danej klasy. Oto lista finalistów:

Jagoda Krzysztoń – klasa I a

Olaf Kujda – klasa I b

Wiktoria Owczarek – klasa I c

Natalia Jastrzębska – klasa II a

Aleksandra Miłek – klasa II b

Szymon Sukiennik – klasa II c

Mateusz Oszywa – klasa III a

Małgorzata Mętel – klasa III b

Kamila Rajczyk – klasa III c

Marcin Czekaj – klasa IV a

Wiktoria Daniel – klasa IV b

Małgorzata Kocierz – klasa V a

Wiktoria Wieczorek – klasa V b

Dominika Stećko – klasa V c

Eliza Ciuła – klasa VI a

Aleksandra Wąs – klasa VI b

Na zakończenie gali kończącej akcję w tym roku szkolnym, spośród finalistów, uczeń z klasy pierwszej – Mateusz Jończy – wylosował laureatkę – Małgorzatę Kocierz z klasy V a. Zaskoczona i szczęśliwa uczennica otrzymała rower górski, a wszyscy finaliści – pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Akcja ,,Warto Być Dobrym” pozwoliła wielu uczniom na poznanie idei akcji charytatywnych, znaczenia wolontariatu oraz zachęciła do niesienia bezinteresownej pomocy innym. Nauczyciele, rodzice i uczniowie doceniają odpowiedzialne i pomocne zachowania wobec drugiego człowieka, zwierzęcia, społeczności lokalnej, świata. Wszyscy dostrzegli korzyści jakie niosły działania dzieci. Mamy nadzieję, że wzorem naszej placówki, w kolejnym roku szkolnym inne szkoły będą chciały dołączyć do akcji, a moda na czynienie dobra zagościła na stałe w sercach  naszych uczniów.

 

--------------------------------------------------------------------------------