Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Podsumowanie szkolnych obchodów

DBI 2013

Ogólnoświatowe obchody Dnia Bezpiecznego Internetu świętujemy od kilku lat. Tegoroczne obchody trwały przez okrągły tydzień (11-15.02.2013r.). W ramach obchodów wszyscy uczniowie mogli  uczestniczyć w e-learningowych kursach.

Hasło tegorocznych obchodów zobowiązało do położenia nacisku na respektowania zasad obowiązujących w internetowej społeczności. Wszyscy uczestnicy mieli do wyboru różnorodne, ciekawe zajęcia i konkursy, a czas spędzony przy komputerze był nauką i dobrą zabawą. Starałyśmy się uświadomić dzieciom, że są osobami współodpowiedzialnymi za to, aby korzystanie z sieci było bezpieczne, zgodne z zasadami netykiety i kulturalne. Co roku staramy się, aby uczestnicy mieli do wyboru różnorodne i ciekawe zajęcia czy też konkursy oraz, by czas spędzony przy komputerze był nauką i dobrą zabawą.
Aby tegoroczne obchody odniosły jeszcze lepszy efekt, postanowiłyśmy zachęcić wszystkich nauczycieli do skorzystania z warsztatów przygotowanych przez nas same - koordynatorki programu.

Podczas obchodów DBI odbyły się:

  • Zajęcia wychowawcze propagujące tematykę DBI - zajęcia na podstawie scenariuszy dostępnych na stronie www.dzieckowsieci.pl, poruszanie tematyki bezpiecznego korzystania z Internetu podczas zajęć komputerowych

  • Udział uczniów w kursie e-learningowym wchodzącym w skład programu Dziecko w Sieci

  • Warsztaty dla nauczycieli

  • Przedstawienie przygotowane przez wychowawczynię panią Lucynę Furdykoń i uczniów klasy IIb pt. „Bezpieczni w sieci”

  • Uroczysty apel podsumowujący obchody, rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Konkursy dla uczniów:

1.    „Konkurs plastyczny „Serfuję. Respektuję”

I miejsce - Katarzyna Swatowska kl. 3a
II miejsce - Joanna Kocierz kl. 3b
III miejsce - Aleksandra Miłek kl. 3b
Wyróznienie: Nikola Kłusek kl. 3b

2. „DBI - ekspertem bezpieczeństwa zostań i Ty! – konkurs plastyczny

I miejsce - Alicja Szatkowska kl. 2b
II miejsce - Zuzanna Wierzbowska kl. 3b
III miejsce - Julia Dereń kl. 2b

3.  „Mistrz klawiatury”

I miejsce - Kacper Kulpa kl. 6a
II miejsce - Mateusz Góral kl. 6c
III miejsce - Wiktoria Wieczorek kl. 6b

4.  EkoRobiNet - stwórz z odpadków robota.

I miejsce - Alicja Winiarska kl. 4b, Karolina Naciasta kl. 4b, Alicja Tomaszewska kl. 4b, Amelia Hnatów kl. 4b
II miejsce - Emilia Łużna kl. 4b, Laura Małek kl. 4b, Martyna Jakubowska kl. 4b
III miejsce - Fabian Sękowski kl. 4c, Małgorzata Kocierz kl. 6a, Martyna Bilkiewicz kl. 4b

Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Szkołę Podstawową nr 3, OEiiZK w Warszawie, firmę Oriflame (p. Anna Pęska-Formela)  oraz zaprzyjaźnione firmy komputerowe współpracujące ze szkołą.

Coroczne obchody DBI w naszej szkole znacząco wpływają na poprawę bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu oraz  technologii informacyjnej. Uczniowie znają zasady korzystania z sieci, potrafią je zastosować i mają świadomość, że współtworzą internetową społeczność.

Koordynatorki szkolnych obchodów DBI: A. Kret, W. Zatylna

 

--------------------------------------------------------------------------------