Ortografia jest prosta!

XVII MIEJSKO-GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

15 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie odbył się XVII MIEJSKO-GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY.  W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół miejskich, a także z ZSP w Kopernikach, Białej Nyskiej, Niwnicy, Domaszkowic - ogółem: 66 uczniów. Dyktanda dla poszczególnych klas zostały przygotowane przez nauczycieli polonistów, a wybrane przez p. Iwonę Gajderowicz-Brach. - zastępcę dyrektora GZO.

Wiodącym tematem była w tym roku książka i słownictwo z nią związane.

Miło nam poinformować, że troje naszych uczniów zajęło miejsca w czołówce.

W kategorii klas IV:

III miejsce - Krzysztof Tatarczak kl.

III miejsce - Ewelina Mróz kl.

W kategorii kl. VI:

II miejsce - Kacper Kulpa

W przyszłym roku szkolnym tematem wiodącym konkursu będzie geografia Polski. Należy także podkreślić, że konkurs ten ma duży walor edukacyjny, gdyż popularyzuje zasady poprawnej polszczyzny, motywuje do poznawania trudnych zasad ortografii, a także umożliwia sprawdzenie własnych umiejętności na tle innych uczniów ze szkół gminy Nysa.

Gratulujemy zwycięzcom

źródło: SP1 Nysa