Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

I miejsce w XIV Konkursie Teatrzyków Lalkowych

W dniu 23 V 2013 r. w  Niepublicznej  Szkole Podstawowej im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie przy ul. Kościuszki odbył się XIV Konkurs Teatrzyków Lalkowych. Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy II b przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni – pani Lucyny Furdykoń. Przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Szewczyk Dratewka”. W wykonaniu kukiełek i dekoracji pomagali rodzice i nauczyciele.

Skład zespołu:

- Szewczyk – Miłosz Małecki

- Królewna – Klaudia Gontarz

- Czarownica – Zofia Szelwach

- Siwek – Alicja Szatkowska

- Smok – Paweł Rzitka

- Kot – Nina Słobodzian

- Rycerz – Jakub Kret

- Rycerz – Jakub Solski

- Pomoc – Agata Kisiel

- Pomoc – Oliwia Kujda

Jury wzięło pod uwagę piękną recytację młodych aktorów, wykonanie oraz animację kukiełek, ciekawe dekoracje, piosenki i przyznało zespołowi z naszej szkoły

I miejsce w XIV Konkursie Teatrzyków Lalkowych.

Radość w zespole była ogromna, cieszyła się pani Lucyna Furdykoń i cała klasa II b, bowiem każdy miał swój wkład pracy w sukces zespołu.

Uroczyste wręczenie statuetki, dyplomów i nagród nastąpiło 24 maja podczas otwarcia DNI NYSY. Na scenie w rynku Pani Burmistrz Nysy – Jolanta Barska gratulowała młodym aktorom i nauczycielom.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Nysie zaprosiła, m.in. nasz zespół do zaprezentowania naszego przedstawienia kukiełkowego dzieciom z zaproszonych przedszkoli i szkół.

14 czerwca 2013r. o godz. 10:15 POD ARKADAMI BIBLIOTEKI W RYNKU można zobaczyć przedstawienie ,,SZEWCZYK DRATEWKA” w wykonaniu zespołu z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie

ZAPRASZAMY!

 

--------------------------------------------------------------------------------