Spotkanie Polsko-Rumuńskie (2)

kolaż2

Spotkanie Polsko-Rumuńskie

W czwartek 20 października 2022 r.  gościliśmy w naszej szkole delegację z miasta Syhot Marmaroski w Rumunii, która odwiedziła nasze miasto z uwagi na czwartą rocznicę podpisania umowy partnerskiej z Nysą.
Wspólnie z Burmistrzem miasta Syhot Marmaroski oraz Wiceburmistrzem Nysy Markiem Rymarzem rozmawialiśmy o możliwościach podjęcia współpracy pomiędzy naszymi szkołami.
Przedstawiliśmy także koncepcję pracy Szkoły Podstawowej nr 3 oraz jej zaplecze dydaktyczne i sportowo-rekreacyjne. Nasi goście mogli obejrzeć m.in. pracownie powstałe w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości oraz uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach tego projektu.  Liczymy, że to spotkanie było pierwszym  krokiem do rozpoczęcia współpracy pomiędzy naszymi szkołami.