Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie WICEMISTRZEM POLSKI !!!

Wielki sukces odnieśli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie na rozgrywanych w dniach 28 – 31 maja 2015 r. w Głuchołazach Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w siatkówce. W turnieju rozgrywanym w kategorii dziewcząt i chłopców wzięło udział 13 zespołów dziewcząt oraz 16 zespołów chłopców, mistrzów lub wicemistrzów poszczególnych województw. Województwo opolskie reprezentowały zespoły z Kędzierzyna – Koźla oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie. Podczas Mistrzostw Polski zarówno dziewczęta jak i chłopcy z „Trójki” pokazali klasę! Zespół chłopców rozegrał świetny turniej i do złotego medalu zabrakło naprawdę niewiele. Po drodze do wielkiego finału młodzi adepci siatkówki z „Trójki” w  fazie grupowej pokonali zespoły ze Sulechowa (2:1), z Kędzierzyna – Koźla (2:0), z Rzeszowa (2:1). W walce o czołową czwórkę nie dali najmniejszych szans swoim przeciwnikom pokonując gładko drużynę z Nałęczowa. Półfinał był niczym istny horror. Chłopcy z Nysy w pierwszym secie przegrywali już 13:3, by odwrócić losy seta i wygrać go 28:26 i cały mecz 2:0 w setach.
W meczu o złoto rywalem zawodników SP 3 Nysa był faworyt turnieju SP 155 z Krakowa. Po pasjonującym spotkaniu drużyna z Krakowa okazała się minimalnie lepsza wygrywając w tie breaku do 13. Tak więc nyska drużyna wyjechała z turnieju ze srebrnymi medalami.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się również dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Nysy, które w kategorii dziewcząt zajęły wysokie 8 miejsce.
Już niedługo zawody KINDER + SPORT i Orlik Volleymania, więc czekamy na kolejne sukcesy uczniów z „Trójki”.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie w siatkówce chłopców – „srebrna drużyna”:

Maciej Pasternak, Miłosz Łaski, Wojciech Jacewski, Szymon Zając, Kevin Jagielski, Oliver Wójcik, Dawid Żuliński, Łukasz Matysiok, Piotr Majchrowski, Adrian Janczak. Trener: Paweł Satora.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie w siatkówce dziewcząt:

Kamila Rajczyk, Natalia Łęska, Klaudia Tokarczyk, Alicja Tomaszewska, Emilia Smoleń, Wiktoria Hatala, Wiktoria Bagrowska, Natalia Kąkol, Maja Majcher, Natalia Jastrzębska, Aleksandra Miłek, Julia Stancelewska. Trener: Beata Zdobylak – Zabłotni.

GRATULACJE!

 

--------------------------------------------------------------------------------