Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Udział w Ogólnopolskim Finale  IX Memoriału Andrzeja Grubby

Fundacja im. Andrzeja Grubby zaprosiła Reprezentację Szkoły w Tenisie Stołowym na Ogólnopolski Finał  IX Memoriału Andrzeja Grubby, który został rozegrany w dniach 12-14 czerwca 2015 roku w Sopocie. Turniej ten ma na celu propagowanie tenisa stołowego wśród dzieci szkół podstawowych oraz promowanie wartości edukacyjnych i etycznych sportu związanych z karierą sportową Andrzeja Grubby. Działania te zainicjował ten wybitny, światowej klasy zawodnik, lecz z powodu ciężkiej choroby i śmierci nie zdążył zrealizować.

Pierwsza drużyna – grająca w składzie: Szymon Rogoziński, Rafał Greszczuk oraz Wiktor Mielnik, która zajęła II miejsce w eliminacjach woj. opolskiego – nie mogła wystartować w memoriale, ponieważ Szymon brał udział w mistrzostwach Polski Żaków, odbywających się w tym samym czasie w Międzyzdrojach. Do Sopotu pojechała II drużyna grającą w składzie: Hubert Baziak, Jakub Kurowski oraz Kamil Cichoński – wszyscy z klasy II b. To najmłodsza drużyna w eliminacjach wojewódzkich, a także w turnieju finałowym  w Sopocie. Dobre IV miejsce w kwalifikacjach wojewódzkich, waleczna postawa oraz bardzo młody wiek – to wszystko decydowało, iż zaproszenie trafiło do naszej szkoły.

Pierwszego dnia drużyny walczyły w grupach w pięknej hali 100-lecia w Sopocie. Ostatecznie pierwszy dzień zakończył się IV miejscem w grupie, co dawało szansę walki o miejsca17-32. W drugim dniu turnieju naszej drużynie przyszło się zmierzyć z zawodnikami starszymi i dużo wyższymi od nich. Ostatecznie zajęcie 28 miejsca nie zachwyciło naszych ambitnych tenisistów, bo były realne szanse na początek 3 dziesiątki. Najważniejsze – pokazali się z dobrej strony, bo waleczności i przebojowości – wszyscy im zazdrościli.
Na zakończenie turnieju odbyła się dekoracja, drużyna otrzymała nagrody oraz medale za udział. Później niespodzianka – wielka atrakcja – możliwość gry uczestników turnieju z dwoma zawodnikami polskiej ekstraklasy tenisa stołowego – Bartoszem Suchem i Patrykiem Zatówką, z którymi chłopcy zrobili również pamiątkowe zdjęcia.

Zebrali doświadczenia, które na pewno będą procentować w przyszłości. I jak tu po takich przeżyciach wrócić do szkolnej rzeczywistości?!

Gratulujemy młodym tenisistom, trenerowi i rodzicom!!!

 

--------------------------------------------------------------------------------