Dzień Nowych Technologii w Naszej Szkole!

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W NASZEJ SZKOLE

Dnia 25.02.2024 r. nasza szkoła zamieniła się w prawdziwy technologiczny plac zabaw! Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zanurzyć się w świat nowoczesnych technologii i rozwijać swoje umiejętności w fascynujący sposób.

Oto krótka relacja z tego, co działo się podczas tego wyjątkowego dnia!
- Zdjęcia na Greenscreen! - Uczestnicy mogli poczuć się jak gwiazdy filmowe, pozując na tle greenscreen, który później za pomocą specjalnych efektów zamieniał się w niesamowite krajobrazy i fantastyczne światy. Kreatywność na pełnym gazie! Robotyka na wyciągnięcie ręki! - Uczniowie mieli okazję sterować robotami takimi jak Dash i Photon. Obserwowanie, jak młodzi programiści ożywiają te małe maszyny, było niesamowite. Ciekawość i radość w ich oczach były bezcenne!
- Programowanie Ozobota - To było prawdziwe wyzwanie dla umysłów naszych uczniów. Programowanie tras dla małego robota Ozobota za pomocą kolorów i linii to doskonały sposób na naukę logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów.
- Scotti Go - Gra Multimedialna - Gra, która łączy naukę z zabawą! Uczniowie mogli używać specjalnych kart do interakcji z grą, co sprawiało, że nauka programowania stawała się dynamiczna i interaktywna.
- Wirtualna Rzeczywistość - Chyba największe wrażenie na uczestnikach zrobiły okulary VR. Zwiedzanie wirtualnych światów, odkrywanie nowych miejsc i doświadczenia, które są niemożliwe w rzeczywistości, przeniosły uczniów w zupełnie inny wymiar.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo i ogromne zaangażowanie. Fantastycznie było obserwować jak nasza młodzież odkrywa nowe technologie i rozwija swoje pasje. Nie możemy się doczekać kolejnych takich wydarzeń!

Wykorzystany sprzęt został pozyskany z różnych projektów, w tym z "Laboratoriów Przyszłości.

nowe technologie1

nowe technologie2