Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji"

W sobotę 19 marca odbył się  w naszej szkole  Gminny Konkurs Recytatorski "Nysa w poezji".
Licznie zgromadzeni miłośnicy poezji wysłuchali interpretacji utworów napisanych przez twórców związanych z Nysą i naszym regionem oraz wierszy poświęconych naszemu miastu. Młodzi recytatorzy zmierzyli się z, często niełatwymi w odbiorze, utworami i poradzili sobie znakomicie. Jury, w którym co roku zasiadają przedstawiciele nyskich twórców: pani Oleksa Zacharska, pani Renata Gajos-Mangold oraz pan Jerzy Stasiewicz, miało niełatwe zadanie.

W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji imprezę uświetniło spotkanie z krakowskim poetą, dramaturgiem oraz wydawcą panem Jackiem Lubartem-Krzysicą. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać liryków, fraszek i utworów dla dzieci wygłoszonych ze swadą i prawdziwym aktorskim zacięciem. Twórca podzielił się również swymi wrażeniami z konkursu, podkreślając wysoki poziom prezentowany przez uczestników recytatorskich zmagań. Tę opinię podzieliła pani burmistrz Jolanta Barska, która z prawdziwym wzruszeniem przysłuchiwała się występom uczniów.

Impreza, która, jak co roku miała piękną oprawę plastyczną, była prawdziwą ucztą dla ducha.

 

--------------------------------------------------------------------------------