Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

https://fundacja.orange.pl/kurs/assets/images/zadania_konkursowe.pngPierwsze Zadanie Konkursowe –Rywalizacja na słowa

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją Wychowawcy. Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie:

- bajki, opowiadania lub wierszyka - w przypadku tematów numer 1 i 2,

- oraz wierszyka lub treści regulaminu -w przypadku tematu numer 3.

W każdym zadaniu konkursowym nagradzamy 10 najlepszych  prac wśród uczniów klas I-III  oraz    10 najlepszych prac uczniów klas  IV-VI. Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody –tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10.

Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego:

1. Wyobraź sobie, żė przekroczyłeś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie... wpadłeś/łaś do internetu. Spróbuj się z niego wydostać. Napisz bajkę,̨ krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócić do prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.

2. Zły czarnoksiężnik wyłączył internet wszystkim dzieciom na świecie. Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś/́ -łaś do jego drzwi i, wymieniając̨ wszystkie plusy korzystania z internetu, chciałeś/́ -łaś przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisać czy Ci się udało :)

3. Wyobraź sobie, że założyłeś/́ -łaś z przyjaciółmi nowy portal społecznościowy dla dzieci. Reklamujecie się jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie. Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------