Projekt pilotażowy pn. „Wsparcie zdrowia psychicznego młodych ludzi, w tym prowadzenie poradnictwa specjalistycznego dla uczniów, ich rodziców / opiekunów oraz dla nauczycieli”

Projekt pilotażowy pn. „Wsparcie zdrowia psychicznego młodych ludzi, w tym prowadzenie poradnictwa specjalistycznego dla uczniów, ich rodziców/opiekunów oraz dla nauczycieli”

Rusza projekt pilotażowy pn. „Wsparcie zdrowia psychicznego młodych ludzi, w tym prowadzenie poradnictwa specjalistycznego dla uczniów, ich rodziców/ opiekunów oraz dla nauczycieli” w CENTRUM PSYCHOLOGII I PROFILAKTYKI RODZINY w Nysie. W wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert z obszaru zdrowia publicznego, realizację projektu powierzono GABINETOWI PSYCHOLOGICZNO-TERAPEUTYCZNEMU IZABELA MIKULSKA.
W ramach projektu od 17 maja br. do 30 listopada br., w tym okres wakacyjny, prowadzone będą następujące formy wsparcia:

• profesjonalne poradnictwo psychologiczne realizowane przez procesy diagnozowania, profilaktyki,
  • konsultacje, diagnoza psychiatryczna,
  • organizacja zajęć Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), które pozwolą kształtować zdolności emocjonalno – społeczne dzieci i młodzieży,
  • konsultacje rodzinne – indywidualne, jak również grupowe poprzez wspieranie rodziców/opiekunów w nabywaniu kompetencji wychowawczych,
  • specjalistyczne poradnictwo dla pracowników szkół i przedszkoli.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Gminy Nysa: dzieci i młodzieży (od wieku przedszkolnego do ukończenia 18 r. ż), rodziców i opiekunów prawnych dzieci, do nauczycieli i pozostałej kadry nyskich szkół i przedszkoli.
W celu skorzystania z wyżej wymienionych form wsparcia, w tym zapisania dzieci na zajęcia TUS, należy zgłosić chęć uzyskania pomocy - rejestracja w godzinach od 12.00 - 15.00 od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu: 881-732-297. Specjalista udzieli wsparcia telefonicznie lub ustali termin do odpowiednio: psychologa, psychoterapeuty, trenera TUS lub lekarza psychiatry.
Projekt – dyżury specjalistów - stacjonarnie będzie realizowany w Nysie, przy ul. Chodowieckiego 9 (I piętro)
W ramach wsparcia przewidzianych jest do realizacji 303 godziny specjalistycznych porad, konsultacji i zajęć TUS.

Nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież zachęcamy do bezpłatnego korzystania z usług oferowanych w ramach CENTRUM PSYCHOLOGII I PROFILAKTYKI RODZINY.

Projekt finansowany jest ze środków gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 r.

plakat CPIPR