Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Warsztaty „Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać”

Dzisiejszy świat coraz bardziej potrzebuje empatii i tolerancji. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego. 13 listopada uczniowie z klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Szansa dla Niewidomych z Opola. Zajęcia zostały przeprowadzone przez panią Ilonę i Monikę w ramach projektu pt.:  „Niewidomy kolega? Mój dobry przyjaciel, a ja już wiem jak mu pomagać”. Warsztaty dotyczyły życia codziennego dzieci niewidomych oraz słabowidzących, ale również tego w jaki sposób można im ułatwić funkcjonowanie zarówno w szkole jak i na podwórku. Na warsztatach dzieci miały możliwość wykonać wypukłe rysunki, oglądały  wyjątkowe książeczki dedykowane niewidomym dzieciom,  poruszały się po klasie z laską. Każdy uczestnik  zajęć  otrzymał pamiątkowy wypukły rysunek.

Dziękujemy przedstawicielką Fundacji Szansa dla Niewidomych za ciekawe i pouczające warsztaty.

 

--------------------------------------------------------------------------------