Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny „Buntowniczki”

5 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Buntowniczki”. Miło nam poinformować, że aż dwie osoby z naszej szkoły zdobyły nagrody w tym konkursie.

Julka Dereń z klasy 8b zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym, a Zuzia Kołodziej z klasy 7a zajęła II miejsce w konkursie literackim!

Konkurs ten powstał z myślą o uhonorowaniu i upamiętnieniu sylwetek wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych. Zadaniem uczestników konkursu plastycznego było wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Eleny Favilli, Francesci Cavallo. Zadaniem uczestników konkursu literackiego było „nominowanie” Buntowniczki - Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki). W teście miały znajdować się następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia (ew.śmieci), pochodzenie, wykonywany zawód/profesja oraz motto, które przyświecało Buntowniczce lub zdaniem uczestnika najlepiej ją charakteryzowało. Ponadto z tekstu powinno wynikać, jakie cechy pomogły Buntowniczce osiągnąć sukces, a także, jakie przeszkody musiała pokonać w swoim życiu.

Gratulujemy! 

--------------------------------------------------------------------------------