Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

V miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Chemiczny "Chemiczna Głowa"

13 marca 2019roku  trzyosobowa drużyna uczniowska w składzie:

Małecki Miłosz, Kret Jakub, Zbylut Michał

reprezentowała naszą szkołę w  VIII edycji  międzyszkolnego konkursu  „Chemiczna Głowa”. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu, a honorowy patronat nad konkursem objęła Grupa Azoty ZAK S.A. , Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle. ”

W zmaganiach na wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu  chemii (konkurs był dwuetapowy- część pisemna oraz laboratoryjna) – wzięło udział 27 trzyosobowych zespołów uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz klas ósmych szkół podstawowych  z całego regionu.

Mimo dużej konkurencji, naszej drużynie udało się zająć V miejsce.

Chłopcy spędzili wiele godzin na pogłębianiu wiedzy, która znacznie wykracza poza podstawę programową nauczania chemii w szkole podstawowej. Musieli przygotować się również do części laboratoryjnej, która polegała na wykrywaniu substancji chemicznych na podstawie obserwacji reakcji wykonywanych samodzielnie w laboratorium Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu. Nad przygotowaniami do konkursu oraz

Gratulacje dla drużyny i opiekuna - pani Agnieszki Pliś!

Więcej informacji na stronie organizatora (zobacz)

KURIER OPOLSKI (zobacz)

 

--------------------------------------------------------------------------------