Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Kopciuszek w Bibliotece Pedagogicznej

Po raz kolejny uczniowie klasy 3B z naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. W środę 20 marca w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej Filii w Nysie wystawili przedstawienie pt. „Kopciuszek”, na które zaproszone zostały dzieci z trzech nyskich przedszkoli: Bajkowy Świat, Smerf i Przedszkola nr 6. Przedszkolaki na czas przedstawienia mogły przenieść się w magiczną krainę baśni, do której zgrabnie zostały wplecione współczesne utwory muzyczne. Ponadto podziwiały piękne stroje i dekorację, a grę aktorską nagradzały gromkimi brawami. Na twarzach maluchów widać było zainteresowanie, zaciekawienie i radość. Tak opowiedziana bajka na pewno długo zostanie w ich pamięci. Na zakończenie przedstawienia młodzi aktorzy zaprosili widzów do wspólnego tańca. Zabawa była przednia. Wystawienie przedstawienia wymagało dużego zaangażowania i ogromnej pracy od nauczycieli i uczniów. Do występu przygotowały uczniów nauczycielki Jolanta Bury i Kamila Tomczyszyn, a dekorację wykonały Katarzyna Michalec i Dorota Żywiec.

Wydarzenie to wpisuje się w obchody przypadającego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

 

--------------------------------------------------------------------------------