Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli.
Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii.

7 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dzieci zebrały się w sali korekcyjnej  i czytały w tym samym momencie w swoje ulubione książki.

Akcja miała na celu budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką, a nie jako przykry obowiązek. W akcji wzięło udział 218 uczniów naszej szkoły. Akcji patronowała biblioteka szkolna.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------