Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY "Odyseja Umysłu"

29 lutego szkolna drużyna "Odysei Umysłu" wzięła udział w etapie regionalnym we Wrocławiu i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego w Gdyni. Odyseja Umysłu to program edukacyjny stworzony w 1978 przez C. Samuela Micklusa, a organizowany przez fundację Odyssey of the Mind mający na celu rozwijanie zdolności twórczych i zachęcanie do kreatywnego rozwiązywania problemów.

Drużyna w składzie: Zuzanna Kołodziej i Joanna Lewandowska z klasy 8b, oraz Kacper Majkut, Anna Wierzchowiec, Małgorzata Nosal, Marceli Siwecki i Jakub Murzyniak  z klasy 6c motywowana przez trenerów Aleksandrę Kołodziej i Monikę Prochownik

od września pracowała nad rozwiązaniem wybranego problemu długoterminowego, oraz ćwiczyła "SPONTANY", czyli krótkie problemy spontaniczne. Udział w Międzynarodowym Konkursie "Odysei Umysłu" rozwija różne umiejętności min.: współpracę, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów, wiarę we własne możliwości. Pomimo ogromu pracy wkładanej w wykonanie zadania Odyseja to także świetna, pełna emocji zabawa, dająca  pozytywną energię.

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia w Gdyni!!!

"Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe."

Dr Sam Micklus – twórca Odysei Umysłu.
 

--------------------------------------------------------------------------------