Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Propozycja internetowych zasobów edukacyjnych dla naszych uczniów na czas zawieszenia zajęć.

Drodzy uczniowie od 16 marca szkoły będą zamknięte. W tym czasie pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikajcie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe), przestrzegajcie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki, odpowiedzialnie wykorzystajcie czas zawieszenia zajęć w  szkole. Przeczytacie ulubioną książkę, spróbujcie uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijajcie kompetencje.
Skorzystajcie przy tym z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez waszych nauczycieli wysyłanych za pośrednictwem e-dziennika. Polecamy Wam również kilka kanałów edukacyjnych i naukowych, które przydadzą się w nauce:

Akademia Khana pomoże w nauce matematyki i fizyki

https://liblink.pl/zZovomAleT

Uniwersytet Dzieci

https://liblink.pl/8Rs5D4khUL

Pi-stacja Matematyka – to kanał prezentujący wideo lekcje z matematyki

https://liblink.pl/gNVOVQQSgg

Pan Belfer – pomoże rozwiązać problemy z chemią

https://liblink.pl/ViCgVTWQV3

Platforma MiGRA

https://dlaucznia.migra.pl/teraz-bajty.-informatyka-dla-szkoly-podstawowej.-klasa-v/

E-podręczniki – na platformie uczniowie mają do dyspozycji bezpłatne e-materiały do większości przedmiotów w tym filmy edukacyjne i audiobooki

https://epodreczniki.pl/

Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Uczniowie klas 8 znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu i utrwalaniu wiedzy, a także wspierające w przygotowaniu do egzaminów.

https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/

Portal lektury.gov.pl

https://lektury.gov.pl/

Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik

https://esero.kopernik.org.pl/

Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej – na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne.

https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/dla-uczniow

Serwis Telewizji Polskiej – Telewizja Polska przygotowała dla dzieci i młodzieży produkcje o charakterze edukacyjnym, popularnonaukowym i kulturalnym. Na kanale dziecięcym TVP ABC i TVP Kultura młodzi widzowie będą mogli codziennie obejrzeć różne programy edukacyjne.

https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

http://historia.tvp.pl/

Mamy nadzieję, że zaglądając w zaproponowane przez nas miejsca ten trudny czas spędzany poza szkołą będzie płynął szybciej.

 

--------------------------------------------------------------------------------