Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak

 

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok szkolny, bardzo nietypowy, a przy tym też wyczekiwany. Staraliśmy się dobrze przygotować szkołę do przyjęcia uczniów, w tym zapewnić wszystkim bezpieczne warunki nauki i pracy. Będziemy dążyć do tego, by dzieci odczuły radość z powrotu do szkoły, poznawania nowych obszarów wiedzy, przebywania wśród rówieśników, by znów odżyły ich dobre relacje.  Wprowadziliśmy nowe rozwiązania organizacyjne, szereg procedur bezpieczeństwa, ale też wiele ograniczeń, np. przez jakiś czas nie będą organizowane wycieczki oraz imprezy ogólnoszkolne. W szkole, tylko w wyjątkowych sytuacjach, będą mogli przebywać rodzice. Ale znów uruchamiamy stołówkę szkolną, bibliotekę i świetlicę, zapewniamy wsparcie nie tylko wychowawców, ale także pedagoga szkolnego i psychologa. Realizować będziemy programy dające naszym uczniom zarówno kompetencje naukowe, jak i społeczne.

Wobec trudów rozpoczynającego się roku szkolnego zwracam się do wszystkich z prośbą o współpracę w realizacji zadań szkoły, o wsparcie naszych inicjatyw oraz zrozumienie ograniczeń podejmowanych dla dobra całej szkolnej społeczności. Serdecznie witam w naszym gronie uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców, nowych uczniów w naszej szkole oraz nowych nauczycieli. Życzę, aby wszyscy szybko odnaleźli się w nowym środowisku i odczuli, że to jest dobre dla nich miejsce.

W nowym roku szkolnym wszystkim uczestnikom życia szkolnego życzę dobrego zdrowia, wytrwałości oraz zadowolenia i satysfakcji z podjętego trudu nauki, pracy i wychowania.

Z poważaniem

Maria Wiercigroch

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie 

--------------------------------------------------------------------------------