Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

6 października 2020r. - DRUGI DZIEŃ PROJEKTU "DRZEWA DIALOGU"

W drugim dniu działań projektu „chwaliliśmy się” naszymi symbolami narodowymi. Przedstawiliśmy nasz hymn, godło i flagę. Poznaliśmy też symbole narodowe Ukrainy – dowiedzieliśmy się na przykład, że kolor żółty na fladze ukraińskiej symbolizuję zboże, a niebieski niebo. Uczniowie ukraińscy zgodnie twierdzą, że ojczyzna jest dla nich najważniejsza.

Polscy uczestnicy projektu wykonali dekoracje sali symbolami ukraińskimi, a uczniowie ukraińscy symbolami polskimi. Wysłuchaliśmy hymnów obu krajów i porozmawialiśmy, jakie uczucia w nas wzbudzają.

 

Następnie zaprezentowaliśmy sobie wzajemnie historię naszych krajów. W trzecim etapie dzisiejszych działań podzieliliśmy się informacjami na temat naszych stolic.  Kijów, stolica Ukrainy, jest pięknym miastem z bardzo ciekawą historią. Uczniowie polscy bardzo chcieliby go zwiedzić. Są już do tego przygotowani – quiz przedstawiony nam przez uczniów ukraińskich rozwiązaliśmy na 100%!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości