Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Projekt „Drzewa dialogu” - podsumowanie

Zakończyły się działania związane z realizacją projekt „Drzewa dialogu”. W dniach  od 5 do 9 października grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie wraz z zaprzyjaźnioną szkołą Kolomyjska Gimnasja nr 7 w Kołomyi na Ukrainie realizowała projekt „Drzewa dialogu”, który – pierwotnie zaplanowany do przeprowadzenia na terenie Ukrainy –  ze względu na panującą sytuację epidemiczną, zrealizowano w systemie zdalnym. Projekt sfinansowany został przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Przez 5 dni w obydwu szkołach powstawały materiały, prezentacje, filmy, quizy, piosenki. Podczas wideokonferencji uczestnicy projektu prezentowali swoje szkoły, miasta i ojczyzny. Omawiano symbole narodowe, tradycje i zwyczaje, atrakcje turystyczne, historię oraz życie codzienne w Polsce i na Ukrainie. Młodzież wspólnie uczyła się tańców narodowych, razem stworzyła pieśń projektową w dwóch językach, ustalała hasła i logo projektowe.


Wydarzeniem kończącym projekt było zasadzenie na terenie każdej ze szkół drzew – symboli dialogu, porozumienia i nawiązanych przyjaźni.

Podczas wideokonferencji, w obecności Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie Pana Adama Fujarczuka i jego zastępcy Pani Małgorzaty Leśniewskiej oraz władz Kołomyi: Zastępcy Burmistrza Kołomyi Pana Volodymyra Bajcana i Dyrektora Wydziału Edukacji Pana Lubomyra Borduna dokonano również podsumowania całości projektu.

W ramach funduszy pozyskanych na realizację projektu szkoły zakupiły sprzęt, który pozostanie w szkołach min.: tablicę multimedialną, kamerę internetową, monitor interaktywny, laptop oraz dyski i nośniki pamięci.

Koordynator projektu:

pani Aleksandra Kołodziej

Uczestnicy projektu:

Urszula Kocierz, Wiktoria Pawlik, Martyna Rajczyk, Kacper Hybel, Kamil Cichoński, Hubert Baziak, Maksymilian Janos Magdalena Podsiadło, Laura Zagórowska, Martyna Tomera, Jakub Ostrowski, Maciej Wolak Magdalena Palichleb, Kinga Słowiak, Daniel Szeląg.

Opiekunowie projektu:

Agnieszka Kret, Magdalena Kulas, Małgorzata Puszkiewicz, Ewa Strukowska, Tomasz Hilenbrand.

Informacje w mediach:

Wirtualna wymiana uczniów

SP3 - Polsko-Ukraińskie drzewa dialogu

Drzewa dialogu posadzone

Drzewo dialogu w Trójce

Kronika filmowa

nysa.naszemiasto.pl

Szkolny fb

UKRAINA - Szkolny fb

UKRAINA - szkolna strona

Hymn projektu:

1. Hej jesteśmy z polskiej szkoły

Mamy projekt ustalony

Co dzień razem się bawimy

I przez Teamsy się łączymy

Ref.

Hej, hej, hej tanciujte

Rozwazajtes, ne sumujte

Spilkuwatys budem z wamy

Nacze z sestramy j bratamy

Hej, hej, hej młodzieży

Chodźmy tańczmy razem polonezy

Tańcz, tańcz,tańcz radośnie

Niechaj szczęście szybko rośnie

2. My zibralysia  u szkoli

U weselim druznim koli

Budem razom my nawczatys

Szczos nowoho diznawatys

Ref.

Hej, hej, hej tanciujte...

3. Fajnie nam się współpracuje

z Ukrainą kontaktuje

Drzewa razem zasadzimy

Kołomyjkę zatańczymy

Ref.

Hej, hej, hej tanciujte...

4. Budem, budem my druzyty

Szczob nikoly ne tuzyty

Razom z wamy zaspiwajem

Pisnia nas usich zjednaje.

Ref.

Hej, hej, hej tanciujte...

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości