Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Dni Dobrych Inwestycji

Na Opolszczyźnie od 28 – 30 września trwały ,,Dni Dobrych Inwestycji”. Był to cykl imprez prezentujących efekty rządowych programów rozwoju lokalnego w województwie opolskim.

W naszej szkole również wybudowano plac zabaw w ramach rządowego programu ,,Radosna Szkoła”, dlatego w dniu 28 września miała u nas miejsce impreza plenerowa. W zabawach o charakterze rekreacyjnym z elementami artystycznymi brały udział cztery grupy dzieci z Przedszkola nr 12 oraz dzieci szkolne z klas I – III. Dzieci uczestniczyły w zabawach na ,,Motylkowym placu zabaw”, pokonywały tor przeszkód na boisku wielofunkcyjnym, układały puzzle i zamek z klocków piankowych. Na sali gimnastycznej odbywały się warsztaty taneczne, a na zamkniętym parkingu malowanie kolorową kredą.

W zabawach towarzyszyli dzieciom – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Opolu  - starszy wizytator pan Tomasz Słodziński  i pani dyrektor Maria Wiercigroch. Nad całością czuwali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego. Koordynatorką imprezy szkolnej była pani Renata Podolak.

Konkurs plastyczny ,,Radosna Szkoła – magiczne miejsca zabaw” był organizowany w czasie ,,Dni Dobrych Inwestycji” w związku z promocją placów i miejsc zabaw. Brały w nim udział wszystkie dzieci sześcioletnie z naszej szkoły.

Komisja konkursowa powołana przez Opolskiego Kuratora Oświaty przyznała   I miejsce Martynie Cygan z klasy I c. Nagrody dla zwycięzców wręczali:

- Radosław Miążek – przedstawiciel Wojewody Opolskiego,

- Aurelia Stępień – dyrektor Wydziału Strategii i Wspomagania Opolskiego Kuratorium Oświaty,

- Rafał Rippel – Opolski Kurator Oświaty. Uroczystość odbywała się w Złotej Sali Urzędu Wojewódzkiego.

Po odbiór nagrody do Opola Martynka Cygan pojechała z wychowawczynią klasy – panią Dorotą Kozioł.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------