Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

INFORMACJA DLA RODZICÓW!

Zapraszamy serdecznie rodziców naszych uczniów na zebrania otwierające nowy rok szkolny. Podczas spotkań wychowawcy klas będą poruszać wiele kwestii związanych z życiem szkoły. Zebrania będą odbywać się według poniższego harmonogramu.

Liczymy na Państwa obecność i współpracę.

Więcej…

 

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak

 

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok szkolny, bardzo nietypowy, a przy tym też wyczekiwany. Staraliśmy się dobrze przygotować szkołę do przyjęcia uczniów, w tym zapewnić wszystkim bezpieczne warunki nauki i pracy. Będziemy dążyć do tego, by dzieci odczuły radość z powrotu do szkoły, poznawania nowych obszarów wiedzy, przebywania wśród rówieśników, by znów odżyły ich dobre relacje.  Wprowadziliśmy nowe rozwiązania organizacyjne, szereg procedur bezpieczeństwa, ale też wiele ograniczeń, np. przez jakiś czas nie będą organizowane wycieczki oraz imprezy ogólnoszkolne. W szkole, tylko w wyjątkowych sytuacjach, będą mogli przebywać rodzice. Ale znów uruchamiamy stołówkę szkolną, bibliotekę i świetlicę, zapewniamy wsparcie nie tylko wychowawców, ale także pedagoga szkolnego i psychologa. Realizować będziemy programy dające naszym uczniom zarówno kompetencje naukowe, jak i społeczne.

Więcej…

 

POŻEGNANIE ÓSMYCH KLAS

W związku z trwającą pandemią, pożegnanie klas ósmych nie było tak uroczyste jak co roku, ale nie zabrakło wzruszeń i łez. Ten nietypowy rok szkolny, na pewno Wam w szczególności, zapadnie na długo w pamięć. Drodzy Ósmoklasiści, pragniemy życzyć Wam sukcesów w kolejnych latach nauki, spełnienia marzeń i niech wspomnienia związane z naszą szkołą towarzyszą Wam przez całe życie. Powodzenia!

 

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,

nadszedł dzień zakończenia zajęć w roku szkolnym 2019/2020.

Wszyscy mamy świadomość tego, że był to bardzo nietypowy rok, a więc i pożegnanie będzie nietypowe. Przez cały rok realizowaliśmy swoje zadania, pracowaliśmy nad wszechstronnym rozwojem każdego dziecka, działaliśmy na rzecz szkoły. Cieszymy się z każdego sukcesu, i tego dużego i tego najmniejszego.

Drodzy Uczniowie, wkrótce otrzymacie świadectwa, to przede wszystkim Wasz sukces, efekt całorocznej pracy. Przez ostatnie 3 miesiące my, dorośli, postawiliśmy na Waszą odpowiedzialność i dojrzałość i nie zawiedliśmy się. W większości podjęliście trud nauki zdalnej, otworzyliście się na indywidualną ścieżkę rozwoju i – wierzymy w to – dostrzegliście w nauce swoje szanse na dobre życie. Gratulujemy Wam efektów tej pracy.

Szanowni Rodzice, dziękujemy Państwu za całoroczną współpracę, a przede wszystkim za włączenie się w kształcenie na odległość. Mamy świadomość tego, że szkoła w domu była dla Państwa dużym wyzwaniem, mamy nadzieję, że była także ciekawym doświadczeniem. Doceniamy Państwa zaangażowanie i wsparcie udzielone każdemu dziecku.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, kończymy rok szkolny, ale przede wszystkim kończymy okres wyjątkowo intensywnej pracy. Dziękujemy Państwu za sprawne podjęcie kształcenia na odległość i ogrom czasu poświęcony każdemu uczniowi, za wsparcie organizacyjne w szkole i stałą gotowość do podejmowania nowych zadań.

Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy zdrowia, udanego wypoczynku letniego i wszelkiej pomyślności. Oczekujemy Was pełnych sił i zapału do wyzwań następnego roku szkolnego.

Z pozdrowieniami

Maria Wiercigroch
Krystyna Wąsowicz
Agnieszka Kret

Nysa, dnia 25 czerwca 2020 r.

 

 

Nabór dzieci do oddziału sportowego dziewcząt  i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa

Informujemy, że w naszej szkole prowadzony jest nabór dzieci do oddziału sportowego dziewcząt  i chłopców z dyscypliną wiodącą piłka siatkowa, który będzie funkcjonował od IV klasy. Rodziców zachęcamy do zainteresowania się klasą sportową dla swojego dziecka i danie mu szansy na przeżycie ciekawej przygody sportowej, mamy doświadczenie w prowadzeniu takich oddziałów, zawsze troszczymy się o wszechstronny rozwój dzieci. Uczniowie w klasach sportowych mają większą możliwość rozwijania swoich zainteresowań i talentów, a jednocześnie realizują wszystkie zajęcia edukacyjne przewidziane dla uczniów w kolejnych latach nauki.

Harmonogram naboru:

- do 12 czerwca 2020 r. złożenie przez rodziców pisemnej zgody na uczęszczanie dziecka do klasy sportowej,

- 15.06., 16.06. – przeprowadzenie prób sprawności fizycznej,

- 18.06. – 23.06. dostarczenie przez rodziców orzeczenia lekarskiego, wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, potwierdzającego stan zdrowia, umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym,

- 25.06. – ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego.

W związku z powyższym, od rodziców zainteresowanych klasą sportową, oczekujemy pisemnego oświadczenia, iż wyrażają zgodę na uczęszczanie dziecka do klasy sportowej. Oświadczenie może być wypisane odręcznie lub na przygotowanym przez szkołę druku, dostępnym w sekretariacie lub na szkolnej stronie internetowej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------