Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

WF online z Mistrzynią Moniką Pyrek

Sport ma super moce. Każdy może z nich korzystać i czerpać na maxa! To bardzo istotne, szczególnie w czasie pandemii. Kolejne tygodnie zdalnego nauczania są wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Była lekkoatletka, Monika Pyrek, przychodzi z pomocą – regularnie motywuje i zachęca do aktywności, a dzisiaj zadebiutowała w roli prowadzącej WF ONLINE!

Lekcja WF ONLINE to nagroda dla 10 nagrodzonych szkół z konkursu „wygraj WF ONLINE z Moniką Pyrek”. Konkurs polegał na prezentacji WF-u w formie zdalnej. Wybór 10 szkół był nie lada wyzwaniem, ale się udało.

7 grudnia blisko 300 uczniów ćwiczyło razem z byłą tyczkarką! W tym klasa 3a pani Renaty Meres, która znalazła się w gronie nagrodzonych.

Więcej…

 

BACZNOŚĆ! DO HYMNU PAŃSTWOWEGO!

Taka komenda rozbrzmiała w naszej szkole 10.11. punktualnie o godz. 11.11, by po raz kolejny słowami i dźwiękami „Mazurka Dąbrowskiego”uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Kolejna edycja akcji MEN „Szkoła do hymnu” odbyła się tym razem w niecodziennych okolicznościach. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii spotkaliśmy się on-line. Jedynie niewielka grupka uczniów odśpiewała hymn w murach szkoły. W zbiorowym śpiewaniu uczniom towarzyszyły całe rodziny, więc było uroczyście, podniośle i wspaniale, bo na chwilę połączyliśmy się we wspólnym szczytnym celu.

 

Słuchowisko "11 listopada..."

Obchodzone 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Uwolnienie kraju z jarzma zaborców nastąpiło po 123 latach trwania zniewolenia. W dniu 6 listopada 2020r. zaprosiliśmy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły do wysłuchania słuchowiska "11 listopada...", które przygotowane zostało przez uczniów klasy 3a pod czujnym okiem Pani Renaty Meres oraz Pani Moniki Baj. Słuchowisko zrealizowane zostało w ramach zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. To już drugie takie przedsięwzięcie z wykorzystaniem szkolnego radiowęzła. Pierwsze odbyło się w ramach akcji "Narodowego Czytania", gdzie uczniowie, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły  usłyszeli fragment dramatu J.Słowackiego pt. "Balladyna".

 

Akcji #SzkołaPamięta

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. #SzkołaPamięta to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

Więcej…

 

Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2020

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Nasza szkoła zorganizowała wydarzenie "Duży i mały odkrywca". W ramach obchodów CodeWeek 2020 klasa 3a  uczestniczyła w zajęciach, w których uczniowie programowali wykonanie zadania przez robota w grze "Lightbot",  grali w grę planszową - zaprojektowali najdłuższą trasę "Odkrywcy".

Więcej…

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości