Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

KOMUNIKAT

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całej społeczności szkolnej

oraz mając na uwadze panującą sytuację spowodowaną koronawirusem,

podjęłam decyzję o odwołaniu Dni Otwartych w naszej szkole

w dniu 14.03.2020r.

Dyrektor szkoły

Maria Wiercigroch

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI     W SP3

W dniu 14 marca 2020r. w godz. 10.00-12.00 wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami zapraszamy do naszej szkoły na Dzień Otwartych Drzwi. Zachęcamy do obejrzenia sal lekcyjnych i szkolnego zaplecza, wzięcia udziału w zajęciach otwartych, porozmawiania z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami uczniów naszej szkoły.

W NASZEJ SZKOLE KAŻDY UCZEŃ JEST WYJĄTKOWY! PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!

 

 

 

Więcej…

 

SZKOLNA STOŁÓWKA PO REWOLUCJACH :)

Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych oraz wychodzących naprzeciw oczekiwaniom Rodziców, posiłki oferowane przez szkolną kuchnię przygotowywane są w oparciu o wytyczne określone w  projekcie ustawy Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej. Dania główne to potrawy przygotowywane ze świeżych produktów (mięso, warzywa, owoce). Większość potraw przygotowana jest "na parze", w piecu konwekcyjno-parowym, duszone i gotowane, z mała zawartością cukru, soli i tłuszczów rafinowanych, ograniczanych w zbiorowym żywieniu dzieci i młodzieży. Zupy przygotowywane są ze świeżych warzyw, suszonych i świeżych ziół oraz zieleniny, bez domieszek środków ulepszających smak. Ręcznie wykonywane są również potrawy mączne tj.: pierogi, naleśniki, kluseczki, gołąbki czy desery.

Było smacznie, ale teraz jest smacznie, kolorowo i radośnie!!!

Po feriach panie przygotowujące posiłki dla naszych dzieci postanowiły wprowadzić kilka zmian, które uczniowie szybko dostrzegli. Potrawy wręcz je się oczami. Jest kolorowo, ładnie podane i przyozdobione. Uczniowie docenili zmianę jadłospisu. Warzywa i mięsa gotowane lub duszone na parze. Dużo soków i musów owocowych. Dbają o to, żeby zawsze były świeże owoce.

Sami zobaczcie:

Więcej…

 

Jasełka

Reżyseria, scenariusz i oprawa muzyczna: Zuzanna Kołodziej

Aktorzy: uczniowie klasy 8b oraz Jakub Jabłoński z klasy 7a

Chórek: uczniowie uczęszczający na koło wokalne

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 8b wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli.

Więcej…

 

POMAGAMY!!!

Łzy wzruszenia i szeroki uśmiech na widok pięknych paczek, które zostały przekazane rodzinie poszkodowanej w pożarze w Nadziejowie, niech będą najlepszą motywacją do pomagania. W imieniu obdarowanych, dziękujemy uczniom, rodzicom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów i prezentów.

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

 

BAL NA OLIMPIE

Dnia 27 listopada, w godzinach popołudniowych, odbył się w naszej szkole zjazd bogów, bogiń i herosów greckich. W te role wcielili się uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami, a za Olimp posłużyła pięknie przystrojona przez rodziców sala gimnastyczna. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się już od początku. października, czytając na lekcjach języka polskiego mity greckie, pracując metodą projektu nad plakatami i zaproszeniami na bal. To wielkie wydarzenie zgromadziło sporą publiczność, która nie szczędziła oklasków dla prezentacji ponad stu uczniów. Piątoklasiści stanęli na wysokości zadania i każdy był przebrany za postać, którą wylosował. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i oczywiście zabawę taneczną. Bal na Olimpie z pewnością na długo zapadnie w pamięć jego uczestnikom.

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------