Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Sukces naszej uczennicy w Olimpiadzie Historycznej

W grudniu duży sukces odniosła nasza uczennica, Urszula Kocierz, która wygrała etap rejonowy (wojewódzki) i awansowała do finału centralnego (ogólnopolskiego) Olimpiady Historycznej Dla Szkół Podstawowych. Etap ten składał się z dwóch części. Najpierw uczestnicy pisali test, po którym część z nich awansowała do części ustnej tego konkursu. Po części pisemnej Ula była druga, ale po ustnej awansowała na pierwszą pozycję.

Etap centralny Olimpiady Historycznej planowany jest na początek marca i awansowało do niego 76 uczniów z całej Polski, w tym troje z Opolszczyzny. Ula jest uczennicą klasy ósmej. Jej nauczycielem historii jest Krzysztof Wilk.

Więcej…

 

Kolejny sukces naszych uczniów w finale Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020.

W czwartek 10 grudnia 2020r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2020. Ze względu na pandemię, tegoroczną edycję konkursu udało się dokończyć w trybie zdalnym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4b: Jakub Dereń i Tymoteusz Sekuła oraz uczeń klasy 7a: Mateusz Chrobak. Chłopcy świetnie poradzili sobie z zadaniami w swoich kategoriach, które nie należały do łatwych.

Jakub Dereń uzyskał tytuł LAUREATA, a Tymoteusz Sekuła tytuł FINALISTY. Mateuszowi nie udało się dostać do grupy finalistów, ale walczył dzielnie. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod bacznym okiem nauczyciela informatyki - pani Agnieszki Kret.

W tym roku w kategorii A i B, w której startowali chłopcy, do konkursu zakwalifikowało się i wzięło udział około 140 uczniów z Polski, Czech i Słowacji. Zawodnicy rozwiązywali zadania w czterech etapach: domowym, szkolnym, wojewódzkim i międzynarodowym. Język programowania Baltie to język na poziomie języków Pascal, C, Java, tylko ukryty w graficznym płaszczu. To program, który rozbudza wyobraźnię twórczą i uczy logicznego myślenia.

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich programistycznych pasji.

Więcej…

 

Stypendium Burmistrza Nysy za osiągnięcia artystyczne

Przedstawiamy Wam stypendystę Burmistrza Nysy: Tomka Husaka, ucznia klasy 3a, który otrzymał stypendium za swoje osiągnięcia artystyczne.

Gratulujemy!!

 

 

Nagroda Marszałka Województwa Opolskiego

Serdecznie gratulujemy pani wicedyrektor Agnieszce Kret przyznania Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, będące istotnym i cennym wkładem w upowszechnianie i rozwój edukacji na Śląsku Opolskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

 

Stypendia Burmistrza Nysy za osiągnięcia naukowe i sportowe uzyskane w roku szkolnym 2019/2020

Burmistrz Nysy przyznał stypendia 39 uczniom, za osiągnięcia naukowe i za osiągnięcia sportowe. Cieszymy się bardzo, że na liście nagrodzonych są nazwiska naszych uczniów:

  • stypendia za osiągnięcia naukowe

Urszula Kocierz

Kacper Piotrowski

  • stypendia za osiągnięcia sportowe

Kamil Cichoński

Kalina Kierpacz

Oliwia Kozubska

Jakub Kurowski

Julita Płończak

Szymon Rogoziński

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

 

 
Więcej artykułów…

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości