Jeżeli nie widzisz wszystkich komponentów tej strony otwórz ją w przeglądarce Mozilla Firefox.  (pobierz)

Oto nasz krótki film z zajęć z programowania w Scratch

Mistrzowie kodowania (zobacz)

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania godzina kodowania 2015GODZINA KODOWANIA

"Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki"

Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania

Godziny Kodowania organizowana jest w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.

http://godzinakodowania.pl/sites/default/files/ban16.jpg

Postarajmy się, by pobić ten rekord w tym miesiącu. W 2016 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 5-11 grudnia, 2016.

Nasza szkoła również realizuję tę inicjatywę edukacyjną. Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału!

Więcej na stronie organizatora (zobacz)

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - CodeWeek 2016 Znalezione obrazy dla zapytania codeweek

CodeWeek, czyli Tydzień Kodowania to warsztaty, szkolenia, debaty i inne wydarzenia związane z programowaniem, odbywające się w całej Europie. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne.

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania odbył się  także w Szkole Podstawowej nr 3 w Nysie pod hasłem „Trójka KODUJE”. W dniach 17-21.10.2016r. uczniowie na zajęciach komputerowych podejmowali naukę programowania w programie Scratch. Młodzi programiści wykonali również gazetkę na szkolnym korytarzu poświęconą temu wydarzeniu.

Więcej…

 
Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką

– Bill Gates

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - Trójka KODUJE

W tym roku szkolnym nasza szkoła zakwalifikowała się do IV edycji "Mistrzów Kodowania", w ramach której na zajęciach koła informatycznego uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem.

Uczniowie koła razem z nauczycielką zajęć komputerowych panią Agnieszką Kret zapraszają do uczestnictwa w TYGODNIU KODOWANIA, którego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To okazja do wspólnego świętowania umiejętności programowania, bo kodować może każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

Więcej…

 

--------------------------------------------------------------------------------

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6

48-303 Nysa

tel.77/4332261

fax. 77/4332261

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

Biuletyn Informacji
Publicznej

Wszystkie dokumenty regulujące życie szkoły znajdują się na stronie BIP-u

ARCHIWUM (do dnia 25.09.2016r)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Boisko wielofunkcyjne czynne     7 dni w tygodniu             w godz. 15.15 - 21.00

http://sp1nysa.wodip.opole.pl/monitoring/obiekt_monitorowany6.jpg

AKADEMIA S.O.S.

GOŚCIE
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości