DNTwE

Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021 - "Kreatywna Trójka"

W obecnym czasie jesteśmy świadkami wielu radykalnych zmian zachodzących w prawie każdej dziedzinie życia. Dla nas, nauczycieli, szczególne istotne są przeobrażenia dokonujące się we wszystkich sferach związanych z nauczaniem i wychowaniem. Na współczesnej szkole spoczywa więc obowiązek podejmowania wciąż nowych przedsięwzięć, mogących sprostać zainteresowaniom młodego człowieka. Wyzwaniem dla nauczyciela staje się zdobycie i zatrzymanie uwagi ucznia na dłużej. Sprostać temu może wprowadzenie kreatywnych i innowacyjnych form i metod pracy, zezwolenie dzieciom na pewną swobodę działania, a także dokonywanie wyborów oraz wprowadzanie nowinek technologicznych. Wykorzystywanie tablic i monitorów interaktywnych, wizualizerów, programów interaktywnych, portali społecznościowych czy platform elearningowych, podnosi efektywność nauki, aktywizuje obie półkule mózgowe, a także stymuluje proces zapamiętywania. 

Zaletą nowych technologii w edukacji jest to, że można je ze sobą łączyć, uzyskując jeszcze ciekawsze rezultaty. Wykorzystując właśnie, m.in.  wspomniane wyżej nowinki techniczne, zorganizowano w tym roku, 22 marca, w naszej szkole Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021 pod hasłem „Kreatywna Trójka”. Inicjatorem akcji było Ministerstwo Edukacji i Nauki. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane za pomocą usługi TEAMS. Zapraszamy na relację z tych  działań.

Relacja z obchodów Dnia Nowych Technologii w Edukacji w SP3 Nysa


KALENDARZ WYDARZEŃ

 

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe

 instaling logo male

logo na stronę

logo LP

Social Uczelnie Szkolom kl 7 8 logo

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook