IMG 20211215 WA0007"Poznaj Polskę" - klasa 4a i 4b zwiedzają Polskę

W dniach 9-10 grudnia klasy 4a i 4b oraz trzy uczennice z klasy 8d uczestniczyli w wycieczce do Biskupina, Gniezna i Poznania. Naszym celem było odkrycie i zbadanie kolebki państwa polskiego. Ochoczo zatem rozbiegliśmy się po Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, aby sprawdzić pod czujnym okiem przewodników jak żyli dawni Polanie, co jadali, jak mieszkali, jak żyli. Zwiedzając Rezerwat Archeologiczny zastanawialiśmy się co powiedzą o nich ich domy.
Potem pojechaliśmy do Gniezna – pierwszej polskiej stolicy. W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie każda z grup miała swoje lekcje muzealne. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o codziennym życiu naszych przodków. Zobaczyliśmy i dotknęliśmy replik uzbrojenia, zabawek, mogliśmy zmierzyć stroje, przejść test na woja. Pracownicy opowiadali bardzo ciekawie i nawet nie zauważyliśmy, że nadszedł koniec zajęć. Po atrakcjach muzealnych czekało na nas Wzgórze Lecha oraz Katedra św. Wojciecha . Przepiękna świątynia, w której znajdują się najsławniejsze w całej Polsce drzwi wykonane jeszcze za czasów Mieszka III, przedstawiające życiorys św. Wojciecha.

Zmęczeni atrakcjami udaliśmy się na nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym TPD w Poznaniu. Dla nas to także atrakcja i sprawdzian samodzielności.
Ostatni dzień wycieczki był również bardzo atrakcyjny. Zwiedzanie centrum Poznania z przewodnikiem dostarczyło nam mnóstwa informacji. Przewodnik niezmordowanie odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Zobaczyliśmy między innymi okolice Rynku i uliczki przyrynkowe, Farę Poznańską, liczyliśmy głośno ile razy „trykną” się ratuszowe Koziołki. Widzieliśmy Ostrów Tumski, Bazylikę Archikatedralną pw. św. Piotra i Pawła z grobami pierwszych władców Polski. Zrobiło to na nas ogromne wrażenie, zwłaszcza, że nasz przewodnik zadbał o odpowiednią atmosferę podczas zwiedzania.

Naprawdę była to wycieczka pełna wrażeń. Poznaliśmy w Poznaniu i jego okolicy nasze korzenie.

 Gniezno Wzgórze Lecha Katedra

Poznań rynek

Gniezno Lekcja muzealna

Muzeum w Gnieżnie lekcja muzealna

IMG 20211215 WA0024


KALENDARZ WYDARZEŃ

 

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe

 instaling logo male

logo na stronę

logo LP

Social Uczelnie Szkolom kl 7 8 logo

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
7 dni w tygodniu
w godz. 15.15 - 21.00

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook