136 oSzkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu - DBI 2023

Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który świętowaliśmy przez cały tydzień. Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

plakat

Warsztaty z cyberzagrożeń

Złośliwe oprogramowanie, ataki hakerskie i wyłudzanie informacji to najważniejsze cyberzagrożenia według raportu Agencji UE ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA). Można więc powiedzieć, że cyberzagrożenia to „zagrożenia stworzone przez nowoczesne technologie cyfrowe”.
Rozpoczęliśmy cykl działań ph. "Bezpieczni w SIECI" związanych z wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Dlatego 15 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyły się dla klas siódmych i ósmych warsztaty z zakresu cyberzagrożeń. Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia tworzą nowoczesne technologie cyfrowe oraz czym są i jak się przed nimi bronić.

OSEhero 300x300 swieta z oseBroszura „(Cyber)bezpieczne święta z OSE”

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo online w okresie przedświątecznym?

Polecamy poradnik, w którym można znaleźć pomocne wskazówki dotyczące m.in. cyfrowych prezentów, phishingu czy zakupów w sklepach internetowych. (pobierz)

szkolenia2

Bezpieczni w sieci: e-kursy o cyberbezpieczeństwie dla uczniów i nauczycieli

Platforma e-learningowa projektu Bezpieczni w sieci to dostęp do kursów online dla nauczycieli i uczniów klas 7–8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Materiały w atrakcyjny i przystępny sposób przybliżają zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po wirtualnym świecie.

kursy2

Bezpłatna platforma e-learningowa OSE IT-Szkoła

Dostęp do ponad 200 bezpłatnych kursów e-learningowych, biblioteka wykładów wideo i publikacji NASK, aktualności dotyczące bezpieczeństwa w sieci, materiały dla nauczycieli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także dla rodziców i opiekunów.

 

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat