plakat 4SUKCES uczniów z SP3 w Nysie w finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców oraz dziewcząt

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, sięgnęli po złoto w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej chłopców oraz w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt. Wcześniej z sukcesami przeszli eliminacje na szczeblu gminy i powiatu, aż wreszcie zwyciężyli pokonując uczestniczące w finałach zespoły. Reprezentanci SP 3 Nysa w większości uczęszczają do oddziału sportowego, a do udziału w zawodach przygotowywali się pod okiem Pana Macieja Ciuły (dziewczęta) oraz Pani Ewy Strukowskiej i Pana Przemysława Kaczmarczyka (chłopcy). W finale wojewódzkim rozgrywek chłopców, który odbywał się w SP3 Nysa w dniach 19-20 maja, uzyskano następujące wyniki:

kategoria chłopcy

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie w składzie: Mateusz Chrobak, Kamil Janik, Szymon Mleczko, Jakub Olejniczak, Wiktor Piegza, Daniel Sapeta, Marcel Skowron, Szymon Stancelewski, Radosław Szuster, Oliwier Wałach, Kajetan Żarów.
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kowalach
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu
IVmiejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu

277794900 5756186041075274 6214582552765143560 nPowołanie do Kadry Polski

Nasza uczennica Zofia Włodarkiewicz z klasy 5a otrzymała powołanie na konsultacje Regionu Zachód stanowiące jeden z etapów naboru do Kadry Polski U14 w piłce siatkowej. 

Brawo Zosia, Brawo SP3 Nysa.

Brązowy medal w dwa ognieFinał wojewódzki w SP3 Nysa i brązowy medal naszych złotych chłopców!!!

W dniu 08 marca po raz pierwszy w historii nasza szkoła była organizatorem finału wojewódzkiego w dwa ognie. Aktualni mistrzowie województwa w Małym Olimpijczyku, czyli chłopcy z rocznika 2011, jak burza przeszli wcześniejsze trzy etapy rozgrywek w dwa ognie, zostawiając w polu 10 innych placówek z całego województwa.
Finałowe zawody, które przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, otworzyła wicedyrektor naszej szkoły pani Agnieszka Kret. Wstęp i zakończenie uświetniły także nasze urocze cheerleaderki z 4a pod wodzą pani Aleksandry Król-Kassan.
W wyniku rywalizacji sportowej zawody zakończyliśmy z brązowym medalem, finalnie plasując się na trzecim miejscu w województwie w rywalizacji w dwa ognie.

dwa ognie pierwsze iejsce 2Półfinały województwa I miejsce chłopców i II miejsce dziewcząt w dwa ognie

W Opolu odbyły się zawody w dwa ognie w kategorii dziewcząt, natomiast w Niemodlinie rozegrano turniej chłopców. Obie nasze reprezentacje po wcześniej wygranych etapach: miejsko-gminnym i powiatowym przystąpiły do trzeciego etapu z mocną nadzieją na awans do ścisłego finału województwa. Jako pierwsze rywalizowały nasze zdolne dziewczęta, które w rywalizacji z Brzegiem odniosły wygraną 15:10, następnie po zaciętej walce przegrały niestety z gospodarzem czyli Opolem 9:12. Tym samym zakończyły kończyły rywalizację na V miejscu w województwie.
Kolejnego dnia rywalizowali chłopcy i -jak się okazało po remisowym wyniku 19:19 z Opolem- stanęli na wysokości zadania, wygrywając dwa kolejne spotkania z Komprachcicami i gospodarzami z Niemodlina.

ZATEM MAMY I miejsce i FINAŁ WOJEWÓDZTWA u nas w szkole !!!

Zespoły przygotowywane były przez panią Aleksandrę Król-Kassan i pana Przemka Kaczmarczyka.

Gratulujemy i czekamy na organizację finału w SP 3 NYSA.

złoty medal w olimpijczykuMAMY ZŁOTY MEDAL i MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO!!!

BRAWO, BRAWO i jeszcze raz BRAWO!

17.02.2022 w Krapkowicach odbył się Wojewódzki Finał w Grach i Zabawach dziewcząt i chłopców rocznik 2011 i młodsi, w którym udział wzięło po 6 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Już sam awans dziewcząt i chłopców do ścisłego finału województwa był historycznym wynikiem naszej szkoły. Jednak podczas samego finału chłopcy przeszli samych siebie, doskonale prezentując się w każdej trudnej rundzie. Nasze dziewczęta były bardzo blisko medalu, jednak ostatecznie zakończyły zawody na 4 pozycji.
Doskonała organizacja finału w Krapkowicach dorównywała uroczystości otwarcia olimpiady. Wyrażamy WIELKIE słowa uznania dla organizatorów. Oto wyniki
Dziewczęta
1. Publiczna Szkoła Podstawowa Dąbrowa
2. Publiczna Szkoła Podstawowa 1 Krapkowice
3. Publiczna Szkoła Podstawowa 9 Kędzierzyn-Koźle
4. Szkoła Podstawowa 3 Nysa
5. Publiczna Szkoła Podstawowa 2 Opole
6. Publiczna Szkoła Podstawowa 2 Paczków
Chłopcy
1. Szkoła Podstawowa 3 Nysa

Awans do finału wojewódzkiego!

 27.01.2022 nasi młodzi zdolni sportowcy z klasy 4a po wspaniałym występie w siatkarskim półfinale wojewódzkim w Namysłowie uzyskali:

- I miejsce w kategorii chłopców

- II miejsce w kategorii dziewcząt

Tym samym jako jedyna szkoła meldujemy w finale województwa opolskiego dwie ekipy: żeńską i męską.

Zerknijcie na filmik z fb naszej szkoły, bo jest na co popatrzeć:

MOlimpijczyk

 

Miszowie powiatu dzw. i chłopców w małym olimpijczykuNasi mali Mistrzowie Powiatu z 4 a

28.01.2022 r. po niesamowicie emocjonującym turnieju, w Małym Olimpijczyku, zostaliśmy Mistrzami Powiatu w kategorii dziewcząt i chłopców rocznik 2011. Jest to już drugi etap - po pewnie wygranych eliminacjach miejsko-gminnych - naszych zdolnych dzieciaków. W polu pozostawiliśmy dotychczas 12 innych placówek oświatowych.
Przed nami już tylko półfinał województwa w Namysłowie i rywalizacja o ścisły finał w Krapkowicach. Opiekunami grupy są pani Ola Król-Kassan i pan Przemek Kaczmarczyk.

Gratulujemy !!! 

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat