VR1VR - WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ 

W ramach zajęć świetlicowych pan Tomek Hilenbrand przygotował niesamowite zajęcia z użyciem googli VR. Rzeczywistość wirtualna czyli obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może on reprezentować zarówno elementy świata realnego (symulacje komputerowe), jak i zupełnie fikcyjnego (gry komputerowe science-fiction). Świetliki mogły nurkować z rekinami, podziwiać nocne niebo w Australii , spacerować po lesie deszczowymoraz odwiedzić Dubaj. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia. Szczególnie nurkowanie z rekinami...

dntwe5Dzień Nowych Technologii w Edukacji

W piątek 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy wydarzenie ph. „Dzień Nowych Technologii w Edukacji” zainicjowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, którego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej.
W tym dniu na wszystkich lekcjach zastosowano, szeroko rozumiane, nowe technologie oraz przeprowadzono pogadanki na temat pozytywnych aspektów technologii informatycznych, jak i zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Obecnie dużym problemem młodych ludzi jest hejt, który jest zjawiskiem powszechnym w wirtualnym świecie, a jednocześnie bardzo niepożądanym i wpływającym negatywnie na użytkowników Internetu. Dlatego ważne jest, by przy każdej okazji uświadamiać i edukować młodzież.

geog1Niesamowity świat na wyciągnięcie ręki...
W pierwszym etap realizacji programu "Laboratoria Przyszłości", zakupiono m.in. 16 sztuk okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jako piersi mogli je przetestować uczniowie klasy 8b. Lekcja geografii zamieniła się w podróż po najdalszych zakatkach świata.  Wraz z nauczycielem geografii, panem Tomaszem Hilenbrandem, nasi uczniowie przemierzali zatłoczone ulice Nowego Jorku, spacerowali po Wielkim Murze Chińskim oraz mieli okazję poczuć się jak prawdziwi astronauci i polecieć na Czerwoną Planetę...

logo LP

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Nasza szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości"

15Nowoczesne pracownie powstałe w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości" 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Taką misję ma również nasza szkoła: NOWOCZESNA, BEZPIECZNA i INNOWACYJNA. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców w różne akcje, festyny i programy, nasza szkoła wzbogaca swoje zaplecze dydaktyczne i staje się nowoczesna. W poniedziałek, 21 lutego, nasi uczniowie wracają do nauki stacjonarnej, gdzie czeka na nich niespodzianka. Dzięki wsparciu rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła pozyskała dwie nowoczesne pracownie: językową (sala 05) oraz biologiczno-geograficzną (sala 223). Obydwie klasy są wyposażone w nowe meble, nowoczesny sprzęt (np. drukarka 3D, Gogle Wirtualnej Rzeczywistości, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań), oprogramowanie i nowy „image” 😊.

Mamy nadzieję, że społeczność szkolna doceni starania Dyrekcji i wysiłek włożony w dążeniu do pozytywnych zmian w szkole. Staramy się, by warunki, jakie dzień po dniu stwarzamy naszym uczniom, były najlepsze z najlepszych. Nowoczesny sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne, a przyjazne sale pozwolą uczniom w miłym otoczeniu zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.

Działamy! Wspieramy! Uczymy!

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe

 instaling logo male

logo na stronę

logo LP

Social Uczelnie Szkolom kl 7 8 logo

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat