RGminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2021

"Uczycie nas obserwować świat szeroko otwartymi oczami,
Uczycie nas, że największe sekrety ukryte są w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach,
Uczycie nas, że ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie odkryją...”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniający się nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zostali uhonorowani Nagrodami Dyrektora Szkoły oraz Nagrodami Burmistrza Nysy. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, w tym roku nieodbyły się gminne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a podziękowania za wybitne osiągnięcia w pracy, pan Burmistrz Kordian Kolbiarz, przekazał na ręce pani Dyrektor. Nagrodę Burmistrza otrzymali:

• pani Maria Wiercigroch - Dyrektor szkoły
  • pani Renata Meres - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
  • pani Jolanta Sobocińska - nauczyciel biologii
  • pani Aleksandra Kołodziej - nauczyciel j. angielskiego
  • pani Beata Zdobylak-Zabłotni - nauczyciel chemii oraz wychowania fizycznego
  • pan Przemysław Kaczmarczyk - nauczyciel wychowania fizycznego
  • pan Paweł Satora - nauczyciel wychowania fizycznego

Wyróżnionym pedagogom serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącego entuzjazmu, oceanu cierpliwości oraz wielu magicznych chwil w szkole.

246173226 5186671414693409 6473358632732517031 nBIEG BELFRA - GRODKÓW 2021

16 października 2021r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w Grodkowie „IV Opolski Bieg Belfra”,  zorganizowany przez pana Michała Sieka, Opolskiego Kuratora Oświaty w Opolu. Celem biegu było podkreślenie roli zawodu nauczyciela w społeczeństwie, popularyzacja i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nauczyciele naszej szkoły, w składzie  Pani Monika Baj, Pani Renata Meres oraz Pan Krzysztof Wilk, zaznaczyli swoją obecność w Biegu Belfra.

den1Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

21 września 2021 r. w Nyskim Domu Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, które z uwagi na sytuację pandemiczną w 2020 roku nie mogły być zorganizowane. Z tej okazji Wojewoda Opolski pan Sławomir Kłosowski oraz Opolski Kurator Oświaty pan Michał Siek uhonorowali wyróżniających się nauczycieli i pracowników oświaty nagrodami resortowymi oraz odznaczeniami państwowymi.
Miło nam poinformować, iż podczas tej uroczystości kilkoro pracowników naszej szkoły odebrało medale i nagrody.

Wśród nagrodzonych, NAGRODĄ OPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY znalazła się pani Maria Wiercigroch - dyrektor szkoły, a wśród nagrodzonych NAGRODĄ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ, pani Agnieszka Kret - wicedyrektor szkoły.

ROK SZKOLNY 2021/2022

OSEhero - bohaterowie nowych technologii w szkole

Cieszymy się bardzo, że do grona OSEhero, czyli tych nauczycieli, którzy potrafią mądrze korzystać z nowoczesnych technologii, a przede wszystkim, których lekcje są tak pasjonujące, że uczniowie nie mogą się ich doczekać, dołączyły dwie nauczycielki z naszej szkoły:

pani Agnieszka Kret (zobacz)
pani Małgorzata Kulpa (zobacz)

OSEhero to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Osehero jako element programu OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) jest realizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.

nagroda marszalkaNagroda Marszałka Województwa Opolskiego

Serdecznie gratulujemy pani wicedyrektor Agnieszce Kret przyznania Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji. Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, będące istotnym i cennym wkładem w upowszechnianie i rozwój edukacji na Śląsku Opolskim.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

oseOgólnopolski Konkurs #OSEWyzwanie!

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Dotarła już do nas nagroda, którą jest mobilna pracownia multimedialna, składająca się z 16 laptopów i darmowego internetu. Szkoła zakupiła nowe stoły i powstała piękna szkolna pracownia dla uczniów klas I-III, gdzie będą prowadzone cyfrowe lekcje, a uczniowie będą bezpiecznie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

ose pracownia217

KALENDARZ WYDARZEŃ