ken6Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej 2022

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
– Mark Twain

Dzień Nauczyciela świętowany jest w Polsce 14 października. Ma on upamiętniać rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej założonej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 rok. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty, podczas których nagradza się wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Wręczane im są wówczas przez Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty oraz władze samorządowe złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej, jak również nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Miło nam poinformować, iż z tej okazji podczas uroczystości zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie  Wojewoda Opolski pan Sławomir Kłosowski oraz Opolski Kurator Oświaty pan Michał Siek uhonorowali wyróżniających się nauczycieli i pracowników oświaty nagrodami resortowymi oraz odznaczeniami państwowymi. 

Medalami za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

ZŁOTY MEDAL za DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała pani Wioletta Zatylna - nauczycielka języka polskiego

ZŁOTY MEDAL za DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała pani Grażyna Słoboda - pracownik obsługi

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2022

Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.
– Janusz Korczak

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniający się nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zostali uhonorowani Nagrodami Dyrektora Szkoły oraz Nagrodami Burmistrza Nysy. We wtorek 18 października odbyły się w NDK gminne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a podziękowania za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej oraz opiekuńczej wręczył Burmistrz Nysy pan Kordian Kolbiarz oraz Przewodniczący Rady Miasta pan Paweł Nakonieczny.

Nagrodę Burmistrza Nysy otrzymali:

 • pani Maria Wiercigroch - dyrektor szkoły
 • pani Agnieszka Kret – wicedyrektor  szkoły
 • pani Monika Baj – wicedyrektor szkoły
 • pani Jolanta Bury - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
 • pani Małgorzata Puszkiewicz - nauczyciel j. angielskiego
 • pan Maciej Ciuła - nauczyciel wychowania fizycznego

Wyróżnionym pedagogom serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącego entuzjazmu, oceanu cierpliwości oraz wielu magicznych chwil w szkole. 

 

pkaczmarczyk2022 2Nauczyciel wychowania fizycznego w sztabie młodzieżowych reprezentacji!

Nasz nauczyciel, pan Przemysław Kaczmarczyk, w Sztabie Młodzieżowej Reprezentacji Polski!

Powołanie do Sztabu Młodzieżowej Reprezentacji Polski pan Przemek odebrał w Bdgoskiej Filharmonii, gdzie odbyła się uroczysta gala rozdania "Gawełków". Gala ta jest podsumowaniem 10-lecia istnienia programu SOS oraz wysiłku dyrektorów, uczniów, nauczycieli i trenerów pracujących w kończącym się z roku szkolnym. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości związanych z siatkówką. Galę prowadził Marcin Prus, były reprezentant Polski.

Pan Kaczmarczyk odebrał również nagrodę w kategorii ,,Trener z klasą”!

Odbierając nagrodę p. Przemek powiedział:  ,,Osobiście tą bardzo miłą nagrodę odbieram jako sukces całego naszego szkolnego środowiska SP 3 Nysa i cieszę się z wzorowej współpracy na każdym szczeblu w naszej placówce”. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

RGminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej 2021

"Uczycie nas obserwować świat szeroko otwartymi oczami,
Uczycie nas, że największe sekrety ukryte są w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach,
Uczycie nas, że ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie odkryją...”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżniający się nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zostali uhonorowani Nagrodami Dyrektora Szkoły oraz Nagrodami Burmistrza Nysy. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, w tym roku nieodbyły się gminne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a podziękowania za wybitne osiągnięcia w pracy, pan Burmistrz Kordian Kolbiarz, przekazał na ręce pani Dyrektor. Nagrodę Burmistrza otrzymali:

 • pani Maria Wiercigroch - Dyrektor szkoły
 • pani Renata Meres - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
 • pani Jolanta Sobocińska - nauczyciel biologii
 • pani Aleksandra Kołodziej - nauczyciel j. angielskiego
 • pani Beata Zdobylak-Zabłotni - nauczyciel chemii oraz wychowania fizycznego
 • pan Przemysław Kaczmarczyk - nauczyciel wychowania fizycznego
 • pan Paweł Satora - nauczyciel wychowania fizycznego

Wyróżnionym pedagogom serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącego entuzjazmu, oceanu cierpliwości oraz wielu magicznych chwil w szkole. 

246173226 5186671414693409 6473358632732517031 nBIEG BELFRA - GRODKÓW 2021

16 października 2021r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się w Grodkowie „IV Opolski Bieg Belfra”,  zorganizowany przez pana Michała Sieka, Opolskiego Kuratora Oświaty w Opolu. Celem biegu było podkreślenie roli zawodu nauczyciela w społeczeństwie, popularyzacja i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nauczyciele naszej szkoły, w składzie  Pani Monika Baj, Pani Renata Meres oraz Pan Krzysztof Wilk, zaznaczyli swoją obecność w Biegu Belfra.

den1Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej

21 września 2021 r. w Nyskim Domu Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, które z uwagi na sytuację pandemiczną w 2020 roku nie mogły być zorganizowane. Z tej okazji Wojewoda Opolski pan Sławomir Kłosowski oraz Opolski Kurator Oświaty pan Michał Siek uhonorowali wyróżniających się nauczycieli i pracowników oświaty nagrodami resortowymi oraz odznaczeniami państwowymi. 
Miło nam poinformować, iż podczas tej uroczystości kilkoro pracowników naszej szkoły odebrało medale i nagrody.

Wśród nagrodzonych, NAGRODĄ OPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY znalazła się pani Maria Wiercigroch - dyrektor szkoły, a wśród nagrodzonych NAGRODĄ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ, pani Agnieszka Kret - wicedyrektor szkoły.

ROK SZKOLNY 2021/2022

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat