ken5

Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej 2022

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.
– Mark Twain

Dzień Nauczyciela świętowany jest w Polsce 14 października. Ma on upamiętniać rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej założonej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1773 rok. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty, podczas których nagradza się wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Wręczane im są wówczas przez Ministra Edukacji Narodowej, kuratorów oświaty oraz władze samorządowe złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej, jak również nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Miło nam poinformować, iż z tej okazji podczas  uroczystości zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie  Wojewoda Opolski pan Sławomir Kłosowski oraz Opolski Kurator Oświaty pan Michał Siek uhonorowali wyróżniających się nauczycieli i pracowników oświaty nagrodami resortowymi oraz odznaczeniami państwowymi. 

Medalami za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali:

ZŁOTY MEDAL za DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała pani Wioletta Zatylna - nauczycielka języka polskiego

ZŁOTY MEDAL za DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ otrzymała pani Grażyna Słoboda - pracownik obsługi

Medalami Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali:

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ otrzymała pani Agnieszka Kret – wicedyrektor szkoły

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ otrzymała pani Renata Meres - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej

Wśród nagrodzonych, NAGRODĄ OPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY znalazła się pani Ewa Strukowska – nauczycielka wychowania fizycznego

 Wszystkim wyróżnionym GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych!

ken4

 

 received 507332881261940

IMG 20221020 WA0007

IMG 20221020 WA0002

ken7

ken8

 

 


KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat