akademia sosAKADEMIA S.O.S.

W roku 2015 nasza szkoła przystąpiła do Nyskiej Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Celem Akademii jest zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz wspólne działania ukierunkowane na prowadzenie szkolenia w zakresie minisiatkówki i siatkówki. 
W uroczystej inauguracji Akademii uczestniczyli:
- Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nysie – Małgorzata Krzemieniecka – Duraj i Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych – Ryszard Łoboda jako organizatorzy;
- Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz obejmujący patronat nad Akademią;
- dyrektorzy szkół podstawowych uczestniczących w Akademii: Bożena Węglarz – Sz. P. nr 1 w Nysie, Maria Wiercigroch – Sz. P. nr 3 w Nysie i Ewa Krótkiewicz – PSP nr 3 w Paczkowie;
- znani sportowcy będący Ambasadorami Akademii: Janusz Bułkowski, Jarosław Stancelewski i Krzysztof Wójcik;
- goście wspierający działalność Akademii: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Marcin Wajda, Prezes Okręgowego Związku Piłki Siatkowej – Waldemar Kobienia, koordynatorzy – Lucjan Krakowczyk i Roman Palacz, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież uczestnicząca w zajęciach SOS i przedstawiciele uczniów szkół podstawowych.

sos osrodki uzupelniajace wielokoloroweSOS w naszej szkole. PROGRAM Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, skierowany do dzieci i młodzieży. SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. 
Celem programu jest upowszechnianie sportu, pobudzenie do aktywności fizycznej młodzieży nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym.  

Od roku szkolnego 2016/2017 program ten realizowany jest również w naszej szkole i obejmuje swoim zasięgiem klasy VII i VIII.

sks logoSKS - Szkolny Klub Sportowy – największy w historii program zajęć sportowych

Od 2017r. czyli od początku powstania Szkolnych Klubów Sportowy, w naszej szkole realizujemy cele programu SKS. Obecnie pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach programu SKS prowadzone są w klasach 1-3 i klasach 4.

Szkolny Klub Sportowy SKS to największy w historii program zajęć sportowych skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Pn Wt Śr Cz Pt So N

 

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe

 instaling logo male

logo na stronę

logo LP

Social Uczelnie Szkolom kl 7 8 logo

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook