AKADEMIA S.O.S.

sos1AKADEMIA S.O.S.

W roku 2015 nasza szkoła przystąpiła do Nyskiej Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Celem Akademii jest zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz wspólne działania ukierunkowane na prowadzenie szkolenia w zakresie minisiatkówki i siatkówki. 
W uroczystej inauguracji Akademii uczestniczyli:
- Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nysie – Małgorzata Krzemieniecka – Duraj i Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych – Ryszard Łoboda jako organizatorzy;
- Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz obejmujący patronat nad Akademią;
- dyrektorzy szkół podstawowych uczestniczących w Akademii: Bożena Węglarz – Sz. P. nr 1 w Nysie, Maria Wiercigroch – Sz. P. nr 3 w Nysie i Ewa Krótkiewicz – PSP nr 3 w Paczkowie;
- znani sportowcy będący Ambasadorami Akademii: Janusz Bułkowski, Jarosław Stancelewski i Krzysztof Wójcik;
- goście wspierający działalność Akademii: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Marcin Wajda, Prezes Okręgowego Związku Piłki Siatkowej – Waldemar Kobienia, koordynatorzy – Lucjan Krakowczyk i Roman Palacz, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież uczestnicząca w zajęciach SOS i przedstawiciele uczniów szkół podstawowych.
Uroczystość rozpoczęła się turniejem mikstów, w którym uczestniczyło wielu wychowanków naszej szkoły, a kulminacyjnym momentem było podpisanie aktów inaugurujących działalność Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Uczniowie naszej szkoły, zwłaszcza uczęszczający do klas sportowych, objęci będą wsparciem Akademii, która docelowo ma w swoich szeregach gromadzić dzieci i młodzież uprawiających siatkówkę. Już w tej chwili możemy być dumni z wielu świetnych zawodników, którzy pierwsze kroki siatkarskie stawiali w naszej szkole. Jesteśmy także dumni z wielu innych, którzy u nas zainteresowali się sportem, włączyli się w aktywność fizyczną i działania te kontynuują na następnych etapach kształcenia oraz w dorosłym życiu.
Więcej informacji na stronie organizatorów projektu (zobacz)


KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
w godz. otwarcia szkoły

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook

plakat