sportowcySiatkarze z naszej szkoły

Oprócz Bartosza Kurka, którego opisaliśmy w osobnym artykule, mamy wielu absolwentów, którymi możemy się pochwalić ze względu na ich siatkarskie dokonania. Pięciu z nich zagrało w PlusLidze (z Bartkiem sześciu), dwóch kolejnych w I lidze, a następnych ośmiu, w drugiej. Jeden z nich został mistrzem świata juniorów, a drugi mistrzem Polski. Do tego dochodzi zawodniczka, która zagrała w finałach europejskich pucharów i w najwyższych ligach trzech państw. Są też cztery dziewczyny, które zagrały w drugiej lidze.
Aleksandra Szafraniec
Aleksandra Szafraniec, to na razie nasza jedyna absolwentka, która zrobiła dużą karierę siatkarską. Zaczęła od wygrania I ligi Dokonała tego z Gwardią Wrocław. W klubie tym dwa sezony grała w Orlen Lidze. Rozgrywki te kończyła na 6. i 8. miejscu. To pozwoliło jej, w sezonie 2009/2010, zagrać w europejskich pucharach, gdzie w rozgrywkach Challenge Cup doszła do Final Four, który rozegrano w Dreźnie. Później występowała w drużynach I ligi w Pszczynie i Trzebnicy, skąd wyjechała do Francji. Poza Polską gra już dziesięć lat. Trzy sezony spędziła w dwóch klubach najwyższej ligi francuskiej – Evreux Volley-Ball i Vandœuvre Nancy Volley-Ball. Przez rok grała w szwajcarskim zespole Volleyball Franches-Montagnes, z którym wywalczyła szóste miejsce w mistrzostwach Szwajcarii. Pozostałe sześć lat spędziła we francuskiej Ligue B, czyli w odpowiedniku polskiej I ligi. Z zespołem Vandœuvre Nancy Volley-Ball wygrała rozgrywki, a w barwach Saint-Raphaël Var Volley-Ball zajęła drugie miejsce. W obu przypadkach oznaczało to awans tych drużyn do Ligue A. Obecnie trzeci sezon z rzędu występuje w zespole Bordeaux Merignac Volley.

kurek22Bartosz Kurek - absolwent SP 3 w Nysie

Bartosz Kurek jest najsłynniejszym absolwentem naszej szkoły. To u nas stawiał pierwsze siatkarskie kroki, które doprowadziły go na sportowy Mount Everest. W reprezentacji Polski zagrał około trzystu spotkań. Zdobył z nią wiele medali, w tym złoty na Mistrzostwach Świata. Był na dwóch igrzyskach olimpijskich. Jako pierwszy Polak został wybrany najlepszym siatkarzem Europy, a jako pierwszy siatkarz, najlepszym sportowcem Polski. Grał w pięciu ligach na świecie, w tym trzech uznawanych za najlepsze w Europie.

Już jako uczeń naszej szkoły osiągał swoje pierwsze sukcesy zdobywając mistrzostwo województwa szkół podstawowych. Wygrana ta była efektem funkcjonowania klasy siatkarskiej, do której uczęszczał. Równocześnie trenował w klubie UKS „Trójka”, który działał przy naszej szkole. Stamtąd, w wieku 16 lat, trafił do AZS PWSZ Nysa, który grał wtedy w Polskiej Lidze Siatkówki (odpowiednik dzisiejszej PlusLigi). Okazało się, że grając u boku swojego ojca, Adama Kurka, mimo młodego wieku, dobrze sobie radził. W tym czasie grał też w reprezentacji Polski kadetów, z którą zdobył tytuł mistrza Europy. Na tym turnieju został uznany za najlepszego atakującego.

KALENDARZ WYDARZEŃ

 

sos osrodki uzupelniajace wielokolorowe

 instaling logo male

logo na stronę

logo LP

Social Uczelnie Szkolom kl 7 8 logo

KONTAKT

Godło PolskiSzkoła Podstawowa nr 3

im. Janusza Korczaka

ul. Krawiecka 6, 48-303 Nysa


tel./fax 77/4332261

tel. kom. 603 081 272

sp3@gzo.nysa.pl

NIP: 7532332226

BOISKO WIELOFUNKCYJNE

boisko

Boisko wielofunkcyjne czynne    
7 dni w tygodniu
w godz. 15.15 - 21.00

monitoring2

 

logoMEN 

logoKO

OdP grafika www facebook