257917230 5283478781679338 2315313532698020766 nMistrzostwa Powiatu Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej

W środę 17 listopada w HALA NYSA odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej. Reprezentanci naszej Trójki wygrali cały turniej i z pierwszego miejsca awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Wielkie brawa chłopaki!

254965937 5256024037758146 2871961788863858314 nPŁYWAMY  NA MEDAL

9 listopada oadbyły się zawody pływackie. Nasze obie sztafety zdobyły miejsca medalowe.  ZŁOTO dla wspaniałej drużyny w składzie Justyna Halikowska, Zuzanna Niemiec, Jakub Krzysztoń i Marcel Skowron oraz SREBRO  dla sztafety chłopców  w składzie Mateusz Chrobak, Szymon Mleczko, Damian Jeżowski i Kajetan Żarów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

DSC 0058I MIEJSCE W OPOLSKIEJ LIDZE MŁODZIKÓW

7 listopada w Strzecach Opolskich uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim turnieju piłki siatkowej młodzików reprezentując barwy klubu sportowego AZS PWSZ Nysa.
Nasza młodsza drużyna młodzików ćwicząca w programie akademii SOS SP3 NYSA spisała się doskonale pokonując starszych rywali ze Strzelec Opolskich i Korony Olesno w stosunku 2:0,  zajmując I miejsce w turnieju.

GRATULUJEMY :)

szachy1II miejsce naszych szachistów w powiecie!

Szachy to rodzina strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocą zestawu figur. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu.

Gratulujemy naszej drużynie szachistów za II miejsce w powiecie i awans do kolejnego etapu.

Brawa chłopaki!

krakow1

Wygrywamy w Krakowie!!!

W dniach 03-05 września nasi najzdolniejsi siatkarsko uczniowie i absolwenci z rocznika 2007 wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju piłki siatkowej młodzików w Krakowie!
W zawodach uczestniczyło jeszcze 7 zespołów realizujących program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, m.in. z Warszawy, Będzina, Lubina czy samego Krakowa.

Spisaliśmy się wspaniale!!! Odnosząc siedem zwycięstw, pokonaliśmy wszystkie drużyny biorące udział w turnieju!!!

tenisZŁOTO w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

w tenisie stołowym

„Jest tylko jeden sposób, aby osiągnąć sukces praktycznie we wszystkim: dać z siebie wszystko”.

Poznajcie trzech niezwykłych chłopaków:

Hubert Baziak, Kamil Cichoński i Jakub Kurowski

– te nazwiska na stałe zapiszą się w sportowej historii naszej szkoły. W tenisie stołowym zdobyli niemal  wszystkie możliwe w ich wieku tytuły, a lista ich osiągnięć jest imponująca. Do wielu tych sukcesów przyczynili się również inni uczniowie: Martyna Malec i Tomasz Ciastoń oraz absolwenci: Szymon Rogoziński i Rafał Greszczuk.

Zdobycie po raz kolejny złotego medalu w finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej potwierdza, że Hubert, Kamil i Kuba to prawdziwi mistrzowie!

Dziękujemy za Waszą postawę, zwycięstwa i przede wszystkim ciężką pracę, dzięki której osiągnęliście tak wiele, a nam dostarczyliście powodów do dumy i radości.

t5Obóz siatkarski „Family Volley Camp”

Majówkę można spędzać na wiele sposobów, a trzech uczniów klasy 5a: Wojciech Durejko, Tymoteusz Kulpa i Oliwier Janas postanowiło ten czas spędzić aktywnie. W dniach 30 kwietnia – 3 maja, chłopcy wzięli udział w obozie siatkarskim „Family Volley Camp”, gdzie pod okiem doskonałego zawodnika i byłego reprezentacyjnego mistrza świata Mariusza Wlazłego, a także obecnego II trenera Stali Nysa Wojciecha Janasa i innych świetnych specjalistów, mogli doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Bardzo dobre przygotowanie techniczne, które chłopcy nabyli, dzięki regularnym treningom gry w siatkówkę w klasie sportowej, pozwoliło naszym reprezentantom na znakomity występ podczas turnieju dwójek siatkarskich podczas podsumowania wyjazdu.

Nasi młodzi siatkarze zdobyli kolejno I i II miejsce na podium i wracają z dwoma pucharami do Nysy.

Gratulujemy!

KALENDARZ WYDARZEŃ